Mladá Chilanka trpí vzácnou chorobou haemolacrioa, plače krvavé slzy

0
1644

Slzenie krvy z očíMladá žena z Chile menom Yaritza s najväčšou pravdepodobnosťou trpí ochorením zvaným haemolacria, ktorého diagnózou je prítomnosť krvi v slzných kanálikoch a spôsobuje ju buď ochorenie krvi, cystické ochorenia slzného aparátu, alebo iné dôvody. Yaritza svoj výnimočne vzácny prípad popisuje šialenou nepopísateľnou bolesťou a bezradní sú aj lekári v jej rodnej krajine. Vo svete je totiž známych len niekľko prípadoch a vo väčšine prípadov sa aj okolnosti vzniku hemolacrie rozchádzali, čím doteraz nebolo možné jednoznačne určiť spôsob vzniku a dôvody tohto ochorenia. Jej rodina by rada získala pomoc odborníkov.

Ochorenie sa u nej prejavilo len pred niekoľkými týždňami a tak je pravdepodobné, že sa jedná o náhly stav. Ďalším predpokladom však je aj to, že nepôjde o dočasný stav a žena je nútená vyhľadať lekársku pomoc. Prvotná diagnostika nedokázala určiť a vlastne stále nepotvrdila haemolacriu. Bežná liečba zápalových ochorení očí bola doteraz neúčinná.

S podobným problémom sa minulý rok objavil mladý Američan a dievča, u ktorej bol problém sprevádzaný s ďalším krvácaním na iných miestach tela.