Hoverboard, lietajúci skateboard z Návratu do budúcnosti, realitou?

0
5699

hoverboard z návrat do budúcnostiSpomínate si na nezabudnuteľnú úlohu roztržitého doktora Emetta Browna v slávnej trilógií Návrat do budúcnosti? A spomínate si aj na lietajúci ružový hoverboard, ktorý Marty McFly v Návrate do budúcnosti II. na námestí zobral dieťaťu aby unikol pred bitkármi? Lietajúci skateboard možno nebude dlho víziou len tohto filmu, ale aj reality. Predpovedali to už v čase uvedenia filmu rôzni technologickí odborníci. Mnohí by sme radi verili a na vlastnej koži pocítili fungovanie prístroja, ktorý údajne vytvoril mladý tím ľudí zo spoločnosti Huvrtech. Nechala sa inšpirovať slávnym filmom a skateboardom celkom novej generácie využívajúcom magnetizmus. Spoločnosť spustila nedávno aj reklamnú akciu, ktorá informuje o príchode tejto novinky do voľného predaja 13. decembra 2014.

Hviezdy a celebrity na predvádzačke
Ukázať svetu vynález inšpirovaný filmom je jedna vec, no zaujať ľudí, aby ich brali vážne, to chce dobrý plán. Čo tak rovno predstavenie Christopherom Lloydom, predstaviteľom samotného doktora Emetta Browna? Grády tomu dodá prítomnosť hviezd ako Billy Zane (Titanic), Moby, Tony Hawk (najznámejší skateboardista na svete) a pár ďalších prevažne v USA známych tvárí a hlasov.

Všetci títo ľudia si údajne vyskúšali zaujímavú technologickú novinku, ktorej by sme naozaj veľmi radi verili. Zvykli sme si totiž, že aj veľmi zaujímavé nápady sa neskôr ukázali ako tri k na ľudí a preto zatiaľ informujeme len o výskyte tejto novinky bez potvrdenia ďalších podrobností. Určite však budeme pozorne sledovať všetky novinky z vývoja HUVr. Dôveryhodnosti nenahráva pohyb niektorých testérov.

Prečo možno?
Celá táto vec môže byť perfektne zamotaná, pretože video od samotného Tonyho Hawka odhaľuje, že môže ísť o pokus vystreliť si z veľkého počtu ľudí. Na ňom je vidieť, že on sám bol v skutočnosti zavesený na konštrukcii, ktorá ho ťahala a neskôr záber upravili v strižni.

Lenže aj tu môže vzniknúť jeden zásadný zvrat. Tony Hawk sa týmto videom totiž snažil svojim fanúšikom objasniť, či šlo o skutočný hoverboard, alebo len klam a dal ľuďom odpoveď. Objavilo sa aj video so samotným Christopherom Lloyodom, kde priznáva, že si z neho vystrelili a nešlo o nič skutočné. Zvláštne, že to potvrdzuje práve v takomto videou v šiltovke HUVr. Zvratom v celej veci môže byť odrazu prekvapenie v podobe skutočnej lietajúcej dosky… aj keď by šlo zrejme len o zbožnú prosbu veľkej masy fanúšikov slávnej a stále populárnej trilógie. Čo myslíte vy? Aj vy ste zamotaní rovnako ako my?

Pripomeňme si slávnu scénu z filmu v nasledovnom videu: