Facebook výzva: Nová alkoholická zábava na facebooku má aj svoje obete

0
2042

Pijatika Facebook VýzvaNiekedy sa raz za čas na internete objaví nová zábava, ktorá pohltí ľudí. Prednedávnom sme mali svoje facebookovské nástenky zapratané žirafami v profiloch, videami z celého užívania facebooku našich priateľov, tentokrát prišla iná „zábava“. Začalo to úplne normálne. Najprv sa objaví novinka, ktorá vás prekvapí, pozriete si ju, za chvíľu sa k nej pridáva čoraz viac priateľov a nakoniec vám to lezie na nervy, lebo nič iné nevidíte. Tentokrát nejde iba o zaspamované nástenky, ale dokonca aj o zdravie.

Hitom mesiaca február sú na facebooku Výzvy. Tento fenomén sa objavil prvýkrát v Austrálii a ide o to, aby ste vypili nejaký alkohol. Vo svete ide o zmiešaný alkohol. Musíte zmiešať alkohol s niečím iným- vo všedných, a tých lepších prípadoch je to ústna voda či mlieko, a vypiť to na ex. Avšak sú aj nešťastné prípady kedy si zmiešajú rôzne množstvá alkoholu a potom môžu prísť komplikácie. Vo svete sa už objavili aj obete, ktoré na túto „zábavku“ doplatili vlastným životom.

Na Slovensku sa našťastie Výzva v takejto forme nedostala. My, Slováci, máme vypiť jedno veľké pivo na ex. Na internete sme však našli aj také Výzvy kde musíte vypiť jeden poldecák a jedno veľké pivo. To všetko musíte splniť do 24 hodín od vyzvania a aj dať video na internet. Pokiaľ sa tak nestane, dlžíte vyzývateľovi basu piva.

Bohužiaľ, tieto výzvy ovplyvnili aj deti, ktoré ešte nemajú 18 rokov. Tie našťastie poňali výzvy inak, a majú na ex vypiť pol litra energy drinku. O dôsledkoch toho, radšej nebudeme hovoriť, hoci stále je to lepšie ako pivo a iný alkohol.

Keďže sa tieto Výzvy stále šíria, spýtali sme sa aj vás, čo si o tom myslíte. Väčšina odpovedí bola, že je to hlúpe, lebo niekto začne robiť jednu vec a potom ju robia všetci. Davová psychóza opäť zasahuje Facebook. Mnoho ľudí ich nazýva ovcami, čo nemajú vlastný názor. Iní si myslia, že to nie je až také zlé, veď je to „iba“ zábava. A čo si o tejto novinke myslíte vy? Nájde sa u vás alebo vašich priateľoch podobné video?