Cesta nádeje (Water Diviner): Premiéra filmu už 5. marca

1
1903

Water Diviner - Cesta nádejeUž 5. marca sa do slovenských kín dostáva výnimočný príbeh Cesta nádeje v Russellom Crowom v hlavnej úlohe. Je o otcovi a troch synoch z nehostinnej Austrálie. Ťažký život ich zocelil. Kým v detstve im pre prekonanie vážnych situácií pomohlo povzbudzujúce slovo, v ich dospelosti už jedno slovo nestačí. Narukovali do armády a do bojov v ďalekom Turecku. Domov však prichádza správa, že synovia vo vojne padli. Otec (Russel Crowe) dá sľub manželke, že ich telá privezie domov a pochová. Ich matka však žiaľ neunesie a spácha samovraždu. Vydal sa do neznámej a nepokojnej krajiny hľadať a priviesť domov. Ocitá sa v Turecku, ktoré sa v roku 1919 zostavovalo po nedávnej bitke pri Gallipoli.

Cesta nádeje Water Diviner Russell Crowe

Cesta nádeje Water Diviner Russell Crowe

Dostáva sa do Konštantínopolu, čo je neuveriteľný kontrast oproti púšti v ktorej žil 46 rokov. Uchvacuje ho veľkoleposť mesta, ktoré je pod okupáciu Británie a je teda na nepriateľskom území. Rozhodne sa mu pomôcť Aysha (Olga Kurylenko). Jeho záujmom je zúčastniť sa identifikácií tiel padlých vojakov na bojovom poli, čo mu však britské úrady nedovolili. Pochopenie našiel prekvapivo u generála Hassana, ktorý kedysi bojoval proti Britom, no po prehre je nútený stáť na strane okupantov. Aj vďaka nemu sa otcovi podarí nájsť telá dvoch synov. Využije pritom schopnosti prútikára, hľadača vody, ktoré mu neraz pomohli v rodnej Austrálii. Chýba však tretí syn, o ktorého osude sa dozvedá prekvapivé skutočnosti. Existuje totiž šanca, že sa dostal do zajateckého tábora, no cesta k nemu bude viesť cez celé Turecko zničené vojnou a ťažko považovateľné za pokojnú krajinu.

Po príbehovej stránke nepochybne bohatý film, ktorý divákov zavedie do skutočného Turecka s jeho kultúrnymi prvkami práve do obdobia, ktoré sa vo svete zatiaľ neobjavilo v žiadnom filme v kinách. Najmä priebeh po vojne sa vo filmoch takmer vôbec neobjavuje. V Austrálií sa film už dočkal svojej premiéry a vyvolal pozitívne ohlasy a taktiež získal vysoké čísla návštevnosti. Na Slovensku sa film objaví 5. marca 2015.

Cesta nádeje Water Diviner Russell Crowe

Cesta nádeje Water Diviner Russell Crowe

Cesta nádeje Water Diviner Russell Crowe

Do kín prináša BONTON film. Zaujimavosti.net sú hrdým partnerom filmu

Comments are closed.