BONTONFILM prinesie PERINBABU 2 do kín koncom budúceho roka

0
616
Ohodnoť článok

Rozsiahla filmová produkcia v zostave vyše 100-členného štábu filmárov, vyše 170-tich komparzistov a hercov už niekoľko mesiacov usilovne pracuje na pokračovaní kultovej Perinbaby. Tentokrát sa natáča v prekrásnej prírode a lokalite Spiša, kde režisér našiel všetko, čo potreboval. Zároveň tak splnil podmienku svojej manželky a producentky filmu, keďže všetky exteriéry museli byť v blízkosti 30 km.

Hlavnou postavou pokračovania rozprávky bude Lukáš, ktorého stvárňuje mladý herec a známy slovenský youtuber Lukáš Frlajs. „Mnoho ľudí myslí, že tým, že točíme dvojku, tak hrám Jakubka. Ale ja som Lukáš. Jakubko je môj otec a ja som syn,“ prezradil spomínaný herec. Okrem neho sa vo filme predstavia ďalší slovenskí a českí herci ako Ivan Romančík, Réne Štúr, Dan Nekonečný, Klára Cibulová, či česká herečka Sabina Skalická, ktorá bude v Perinbabe 2 stvárňovať mladú „Zubatú“.

Prečo padol výber práve na týchto hercov, reaguje producentka filmu, Deana Horváthová-Jakubisková: „Nie je to ten typ rozprávky, ako sa to dnes robí. Že ju obsadíme známymi hercami, len preto, aby tam tí známi herci boli. Juraj sa skôr sústredil na typy, charaktery a na atmosféru samotného herca.“  

Filmári už s nakrúcaním exteriérov na Spiši pomaly končia. Po poslednej klapke bude nasledovať počítačová technológia a náročná postprodukcia, pomocou ktorej oživia pôvodnú Perinbabu stvárnenú herečkou Guillietou Massima. Počítačová grafika má tiež výrazne pomôcť režisérovej fantázii. „Ja sa bojím, že je toho až veľa. Že toľko tam dávam fantázie, že začal som strihať. Áno, musím sa umierňovať, pretože človek si strašne veľa vymyslí,“ dodal spokojný režisér Juraj Jakubisko. 

Hudbu k Perinbabe 2 budú tentokrát skladať známi českí skladatelia, a to Ondrej Soukup a Ján Jirásek.

Podľa producentky filmu sa slovenskí diváci môžu tešiť na pokračovanie rozprávky na konci budúceho roka, kedy ju do kín prinesie distribučná spoločnosť BONTONFILM.

Radi by sme vás upozornili aj na projekt, ktorý sa spustil pod názvom „PERINBABA JE SPÄŤ A POTREBUJE VÁS!“. Ide o zbierku zameranú na dofinancovanie výroby nového filmu Juraja Jakubiska, PERINBABA 2. Viac informácii o tomto projekte nájdete priamo na webovej stránke filmu www.perinbaba2.sk  alebo na stránke  www.startlab.sk/perinbaba.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ