Black Eyed Peas, úbohé pokusy o remixy a ich zlodejská kariéra

13
1376

Hudobná skupina Black Eyed Peas sa v posledných rokoch stáva známou asi najviac pre krádeže pesničiek. Raz to je skladba z Pulp Fiction, inokedy pieseň neznámej kapely o ktorej si BEP asi myslelo, že na to kapela nepríde a jej fanúšikovia tiež. Súdne opletačky mali aj pre ešte nejdnu nemenovanú skladbu a dnes v týchto dňoch v rádiách hrá skladba, ktorú prezentujú ako bombastický remix slávnej skladby The Time z filmu Hriešny Tanec (Dirty Dancing). Aká je však skutočnosť?
Viac debilnú skladbu nepočula nie len naša redakcia ale aj ľudia ráno cestou do práce v autách a názory sa príliš nestrácali rovnakému smeru. Kam vlastne tá skladba smeruje netuší nikto. Privádza vám pocit pokazenej skladby, zaseknutého CD a pokusu o remix známej skladby. Nebyť práve podmazu známych tónov, celá skladba by bola len úbohou zmesou zvukov. Nižšie sme si dovolili k videu uviesť aj malý rozbor s časom. Občas treba niečo skritizovať a na toto sa teda tešíme.

Skladba Black Eyed Peas – The Time

00:05 – prvé sekundy pripadajú ako Michal David ale kecá do toho nejaký „Smasher“ takže to isto nebude Mišo. Nasleduje pokus o Hriešny tanec
00:55 – a sakra, zaseknuté CD
01:05 – ak to doteraz znelo tupo, tak teraz príde naozaj ten tupý moment, kedy sa z BEP stáva čisto techno záležitosť
01:20 – a toto je čo? Úplne mimo žáner, niekde na verejných záchodoch celkom mimo misu.
01:39 – Aké „frikyfriky“? Celý ten kus po minúte tridsaťdeväť si neuveriteľne divný a zakrýva to pokus o opäť Hriešny tanec.
02:45 – Zas ten debilný zvuk a toho akože rap a 3:30 je tu opäť Smasher….
a hoci je do 5:16 ešte kopec času, netreba otupieť pri skladbe, ktorá i tak ide stále dookola. Žiaľ, video si pozrelo už 6 000 000 (teda šesť miliónov ľudí) od nahratia dňa 21. októbra 2010. Premýšľame, či len máme šťastie na ľudí, čo túto skladbu nenávidia, alebo vytáča aj mnohých ďalších a sledujú tu skazu hudobnej už vlastne klasiky a pokusu o zabodovanie.

Dnes však vedú remixy, techno a slávne meno. Že sa skladba nedá počúvať na iných miestach ako na diskotékach a za zavretými dverami pubertálnej detskej izby, si na šťastie uvedomuje pár ľudí. Jedno však vedzte. Pokiaľ máte obyčajný počítač a obyčajný software s názvom Fruity Loops, naučte sa s ním robiť a zatienite celé Black Eyed Peas. To, čo predviedli v tomto remixe je úbohý pokus, ktorý ľudia žerú. Vy sami si v tomto programe poskladáte a zremixujete čokoľvek podľa seba, vytvoríte celkom nové zvuky a pokiaľ chcete, zvládnete spraviť remix tejto skladby možno za tri štyri dni oveľa lepšie než stále už len kopírujúce Black Eyed Peas.

Zlodeji a nič iné:
Pre tých, čo by radi opäť písali do komentárov poznámky o tom, že ak nemáme niekoho radi, nemáme si na nich vymýšľať, tu máme nie len radu si vlastnoručne skúsiť vytvoriť taký song (je to až náramne jednoduché a stačí vedieť základ na klavíri bez klavíra a klikať myškou) ale máme tu aj zoznam článkov, ktoré samé povedia, o čom je reč, ak sa hovorí o zlodejoch plagiátoroch Black Eyed Peas. Oni už skrátka dávno stratili originalitu a melú z posledného.
Príklad číslo 1.: http://www.popeater.com/2010/01/28/black-eyed-peas-stolen-song/

Príklad číslo 2.: Úžasná je skladba, ktorú zložil ešte v roku 1999 Bryan Pringle a nazval ju Take a Dive, a na Youtube ju vytiahli len nedávno:

A „originál“ od Black Eyed Peas (netrafilo by vás počuť svoju skladbu v cudzom prevedení a bez jedinej koruny?):

Príklad číslo 3.: Ďalej skladba Adama Freelanda s názvom Mancryho vs. Party All The Time od Black Eyed Peas

– urobte si potom sami predstavu o tom, ako Black Eyed Peas preberajú podmazy, kusy skladieb aj celé zvuky. Potom sa môže pár ľudí hádať o tom, či ide o podvod voči BEP alebo o pravdu. Čo je na tom najlepšie, všade vec vydávajú ako kompletné svoje dielo.

13 KOMENTÁRE

 1. slape im to…ja milujem electro hudbu a ten prelom, kedy sa electro music zacal stavat mainstreamom na ktorý zacali vsadzat vsetci komercne znamy umelci bolo pre mna dnom skazy, pittbul,britney spears, kesha, enrique- vsetko des… ale BEP su top, oni v hudbe vzdy pridu s niecim prelomovim co dvihne ludi zo stoliciek. Drzim palce, pretoze cim pére vacsinu nepocuvatelnejsia tym lepsia 😀

 2. peabody-faaster uplne suhlasim. aj ja pocuvam uz dlhsiu dobu BEP a nevadi mi ked sa niekomu nepaci hudba ktoru roby BEP sme v realite a preto nemusi kazdy milovat BEP ale nemusi na nich ani vyhladavat spinu a hadzat na nich veci ktore mozno ani niesu pravda.

 3. presne tak suhlasim s clankom. Neznasam Black Eyed Pease oni toho ukradli ďaleko viac, prejdite si ich prvé CD a pozorne načúvajte čo sa vám na čo podobá. Nikde neuvedený originál

 4. Neznášam Black eyed Peas nech už robia čo robia. ale nenávidím kopírovanie hudby. AK je niekto slávny so svojimi skladbami nemá mu ich čo preberať. A tak debilné techno ako to z hriesneho tanca, taky brak som dlho nepocul.

 5. Tá pesničká je 100%:) úplne pekná .. aj všetko pekne spracované .. ale ved bulvár nehoworíl nikdy nič dobré a prawdivé tak sa tomu aní nečudujem:P

 6. BEP počúvam už zopár rokov a som ich fanúšik. Predtým, než ste tento článok plný klebiet a poloprávd napísali, mali ste si niečo zistiť. V prvom rade nejde pokus o rap , ale o vsnutie koreňov , BEP ako rapovej skupiny, ako bola známa v rokoch 1995-2003. Fanúšikovia si návrat funky hip-hopu a rapu po vydaní The END želali. Frontmanom tejto skupiny je Will.I.Am a lepšieho človeka a celebritu, ktorej po rokoch nestúpla sláva do hlavy pod slnkom nenájdete. A Dirty Dance: je očividné ,že BEP majú film skutočne radi, naspievali už raz soundtrack, teraz zremixovali song. Koniec-koncov Willovi sa DJstvo a mixovanie v posledných rokoch páči (tak nad sekaním nie to rozmýšlať) , a tí čo vedia , že je to nadaný spevák, multinštrumentalista a nadovšetko originálny showman, ktorý nemá za potreby kopírovať niečiu prácu. Ako aj sám povedal, miluj tvorbu osemdesiatych rokov , preto aj tento remix.
  I Gotta Feeling bol minuloročný hit, ktorým BEP zlomili rekord 6 miliónov platených downloadov v UK. Momentálne sú najžiadanejšia a najlepšia skupina na svete, sú v najproduktívnejšom obodobí a vôbec nemelú z posledného ako sa autor hovorí. A tej neznámej speváčke, ktorá BEP obvinila z krádeže , resp. napodobnenia songu Boom Boom Pow nešlo o nič iné ako o zisk.

 7. …pripájam sa k väčšine komentov :D, že tá pesnička je pecka, vniesla do nej v dnešnej modernej dobe život 🙂 😛 a kto už nemá rád BEP tak to je jeho vec…ale myslím, si že majú fajn hudbu 🙂

 8. nahodou mne sa ta pesnička pači ste trapny ze mimo misu to vy ste mimo misu vy trapaci pekna pesnicka 🙂

 9. Nemám tú pesničku rád rovnako ako mnoho iných ľudí a nakoniec nemusím celkovo tvorbu BEP a drvivú väčšinu súčasnej komerčnej produkcie hranej v rádiach, ale prirovnávať toto k technu je dosť mimo. Nemyslím si, že by mala táto pesnička niečo spoločné s technom. Vyskytujú sa tu možno prvky electro / electro house ale nie techno. To je predsa len o čosi inom. A čo sa týka Fruity Loops, tak ten program zasa také zázraky nedokáže…

 10. no nehnevajte sa, ale tato pesnicka ma vratila do 90′ rokov k prvym verziam programu virtual dj. nadherna praca, najme to sekanie :DDDDDDDDD

ZANECHAŤ ODPOVEĎ