Braňo Mojsej a jeho volebný „hit“ na Youtube Rišo Raši

0
1940

Od presne 14. septembra je na Youtube jedno video, pri ktorom sa aj hudbe znalým ľuďom obracia žalúdok. Braňo Mojsej je svojim spôsobom celebrita, ak berieme do úvahy definíciu celebrity ako osoby, ktorá sa pretŕča v médiách či chceme alebo nie. Mnohí ho poznajú len pre jeho vyčíňanie a ešte väčšia časť z vás ho nikdy nepočuli a ani nechcú počuť spievať. Občas sa tomu ale nedá vyhnúť, najmä ak chcete vedieť, čo je nové vo svete, ako napríklad dnes. Vypočujte si aj niektoré iné jeho skladby a pochopíte, že je to stále o tom istom hlase, pokuse hrať rockera vo vlastne stále rovnakom štýle, hlase, aj keď niektoré texty občas dokonca aj dávajú zmysel. Keďže si ale začal uvedomovať, že sa blížia voľby a bolo by dobré si spraviť na radnici kamaráta, pomáha až príliš okato jednému z nich. Richard Raši sa teší jeho obľube, len či on sám vie o tom, ako Braňo Mojsej stojí o spoločné priateľstvo. Až na toľko, že pripravil túto nechcenú antikampaň a nazval ju originálne:
„Tak ako rýchlo vzniklo toto video,tak rýchlo môžete situaciu v Košiciach zmeniť!“
– video je naozaj poskladané z pár nekvalitných záberov po meste, ktoré idú neustále dokola. Aby to nestačilo, text je zámerne jednoduchý a zrejme mal podporiť kandidatúru jedného z kandidátov. Braňo sa tým krásne mieša do politiky. Nuž a keďže to u nás neberieme ako reklamu Braňovi ani kandidátovi (skôr naopak), považujeme za zábavné priniesť túto srandičku aj všetkým vám. Je celkom možné, že Braňo video stiahne, len čo si uvedomí, že komentáre pod videom majú svoj dôvod. Zakončenie „Konečne ten správny primátor!“ je naozaj úderné a účinné. K obivom slovám patria uvodzovky, ale už ich je tu priveľa. Odkedy sa Braňo naučil ako tak na internete a Youtube bude ho vidieť viac a viac.

A pozor, to vážne verejne Braňo Mojsej ukazuje ako porušuje predpisy? Suverénne ukazuje, že má BMW a z neho si za jazdy nakrúca z miesta vodiča svoj úžasný kolobeh po meste Košice. Nevenuje sa riadeniu vozidla, rovnako ako keby telefonoval, či hral tetris na gps navigácii (aj to sa dá.)