Z pôvodnej obrannej pevnosti Spitbank Fort v mori dnes hotel

0
2437

Pred dvesto rokmi sa Británia obávala možné vpádu vojsk Napoleona III. a jeho flotily do Británie a tak postavili niekoľko pevností najmú v pobrežnej oblasti Portsmouth na ochranu vlastnej flotily, ale aj pobrežia. Jednou z nich je aj dodnes stojaca výnimočná stavba Spitbank Fort. Presný kruh silnej stavby, odolnej voči morským vlnám a počasiu už dvesto rokov, sa dočkal v priebehu rokov viacerých prestavieb. Najzaujímavejšie využitie jej však prináša súčasnosť. Vytvorili z nej totiž veľmi zaujímavý hotel, ktorý ponúka nevšedné ubytovanie a neopakovateľnú atmosféru a to pritom neďaleko skutočných pevninových brehov Anglicka.

Spitbank Fort, hotel v pevnosti

Neobyčajný hotel
Hotel disponuje svojou historickou časťou, ktorá je zachovaná v pôvodnej verzii. Tá s dobovým nábytkom a zariadením predstavuje pohľad na pracovňu veliteľa pevnosti a ďalších z posádky. Dodnes je zachovaných niekoľko zaujímavých spletí chodieb a prepojení. Kruhovitá stavba ponúka ubytovanie v deviatich luxusných izbách, ktoré sú verné tomuto pomenovaniu. Nechýbajú však ani služby ako sauna, reštaurácia, bar, bazén, niekoľko terás, a ak chcete prísť nie loďou, ale helikoptérou, hotel vám to rád zabezpečí. Miesto využívajú ľudia skôr pre svadby, čiže zážitkovú oslavnú turistiku, pri ktorej si užijú len pár dní. Svadba samotná nie je predsa len lacný špás, len zatiaľ sa nedokážeme dostať k cene takéhoto ubytovania, keďže rezervačné systémy odhaľujú vypredané kapacity na všetky nami zadané termíny aj v roku 2015. Po pravde, jednu noc na takomto mieste by som vyskúšal rád.

Pred pár rokmi pevnosť vyzerala takto:
Spitbank Fort, Veľká Británia

Každá izba má svoje pomenovanie. Nesie meno podľa známej osobnosti britskej politiky a armády. Stretnúť sa tak môžete s Nelson’s suite, alebo Churchill’s suite. Oficiálne stránky disponujú aj podrobnými plánmi každej jednej izby, čo je ojedinelá vec, najmä keď po niečom podobnom túžime bežne pri hľadaní podrobností o hoteli v dovolenkovom rezorte. Tu je však výhodou fakt, že hotel má len 9 izieb a každú jednu je potrebné predstaviť. Sú predsa len veľmi zaujímavé. Čo poviete?

Spitbank Fort, Veľká Británia

Spitbank Fort, Veľká Británia

Jednotlivé plány a zoznam izieb: PDF súbor, oficiálne stránky http://amazingvenues.co.uk