Výstava cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2012 v Inchebe

2
74295

Tohtoročná výstava cestovného ruchu v Inchebe ITF Slovakiatour sa opäť tradične spojila aj s gastronomickou výstavou prebiehajúcou na prízemí. Pre cestovný ruch a stánky podporujúce rôzne regióny a prevádzkovateľov zájazdov bolo celé poschodie a na jednom mieste sa tak stretlo niekoľko desiatok slovenských cestovných agentúr aj kancelárií, niekoľko krajín a ich prezentácií, viacero slovenských regiónov a nechýbali ani blízke a ďaleké krajiny od výmyslu sveta.

Cestovné kancelárie
Niekoľko veľkých cestovných kancelárií chýbalo, no i tak ponúkajú pri príležitosti výstavy zaujímavé zľavy. Cestovné kancelárie, ktoré sa aktívne zapojili do vystavovania a prezentovania mali už od rána pripravené katalógy a propagačné materiály, ktoré sa po celý deň dopľňajú. Všade radi pomôžu a poradia. Na mnohých miestach práve v tieto dni fungujú výhodné akcie a zľavy. Zaujímavý stánok v egyptskom štýle zrejme ten istý čo minulý rok mala CK ETI. CK America síce je z Českej republiky, no k českému katalógu majú slovenský cenník a ochotne poradia s akoukoľvek dovolenkou od Kanady až po Južnú Ameriku. Zaujali aj stánky menších cestovných kancelárií, ktoré očividne nechcú a ani zrejme nezostanú pozadu. Pri pohľade na veľký stánok Azur Rezizen, ktorý tvorí dominantný dojem pri vstupe do časti pre cestovné kancelárie, sa na všetko dole pozerá veľký billboard Janky Hospodárovej s ťavou. Podobné lemujú naše cesty. Nie som sám, ktorému je ľúto tohto grafického spracovania. Veríme, že Jankine oči sú v originále určite krajšie a že billboard sa len skrátka nepodaril.

Krajiny a regióny
Každoročne a čoraz viac detailnejšie sa na výstave objavujú zaujímavé stánky regiónov Slovenska, Čiech aj Poľska. Ľudové kroje, rezbárstvo, zvyklosti a tance v niektorých stánkoch dopĺňajú dojem tradičnej folklórnej kultúry. Sú tu aj jednotlivé mestá prezentujúce svoje výnimočné a zaujímavé prvky a zaujímavosti. Veľké stánky má Turecko, ale tiež napríklad Chorvátsko. Menšie, ale o nič menej zaujímavejší je stánok Jamaiky, Stredozemia a mnohých ďalších miest.

Poľovníctvo, školy a menšie stánky
Medzi vystavovateľmi je niekoľko škôl. Lesnícka stredná škola sa skôr viaže k poľovníctvu, ale ani stánky tohto typu nemajú núdzu o návštevníkov. Zakúpiť je možné nielen odevy, dekorácie a rôzne upomienkové predmety, ale aj rôzne vylepšenia, stany a podobne. V spomínanej lesníckej škole sme narazili na krásne sovy, ktoré sa tu objavili už minulý rok. Vo všeobecnosti je tu ešte niekoľko ďalších stánkov aj s odbornou literatúrou, cestopismi, alebo občerstvením, lokšami a inými dobrotami. Oveľa viac jedla sa však nachádza o poschodie nižšie.

Výstava je prístupná až do nedele. Cez víkend je teda zaujímavým miestom, ktoré môže vyriešiť to, kedy, kde a kam kúpiť svoju dovolenku. Ale tiež sa dá vidieť mnoho zaujímavého, nazrieť do zvyklostí a čo to zaujímavé aj ochutnať. Viac fotografií z výstavy nájdete na našom facebooku na adrese www.facebook.com/Zaujimavosti

Podľa stránok Incheby sú vstupné ceny nasledovné:  odbornú verejnosť je 10,- €, pre verejnosť 4,- a pre deti 2.  ZŤP je zadarmo. Vstup na parkovisko pre auto je 5,- € a autobus 10,- €. ZŤP vstup automobilom zadarmo. v piatok je výstava od 13:00 do 18:00 a v sobotu od 9:00 do 18:00. V nedeľu sa výstava skončí o hodinu skôr ako v sobotu.

Fotografie: Miloš

Comments are closed.