Vianoce pri mori – V zime obdobie dovoleniek nekončí

0
2081

Prečo by malo ochladenie u nás a nebodaj aj sneženie znamenať koniec letných radovánok? Veď stačí ísť tam, kde leto ešte majú, alebo ho majú po celý rok. Povedzme si na rovinu, že asi každý by rád v hnusnom počasí aj po lete vypadol niekam do tepla. Len akosi niektorí ľudia zabúdajú, že je stále množstvo krajín, kde je leto, alebo skôr slnko dostatočne teplé a strediská pritom stále plné ľudí, len nie až toľko, ako tomu býva v lete. Čo môže byť lepšie, ako sa vyvaľovať na pláži s plným bruchom, keď doma zvyšok rodiny odhadzuje sneh z pred domu… To je samozrejme len taký malý škodoradostný príklad. Keď sa to tak vezme, aj my radi v zime niekam vypadneme a keďže sledujeme ponuky CK, vieme povedať nasledovné.

Egypt, Soma Bay hotel Royal

Ani slovenské cestovné kancelárie po lete nezatvárajú brány. Začína ich ponuka tropických exotických ostrovov, Bali, Thajsko, Amerika, Karibské ostrovy, ale aj vzdialené kúty niekde v Tichomorí, či len po blízku ako sú Egypt a Turecko. Tento rok sme Egypt našli v CK Medina, v CK Kartago tours, v CK Koala, Tip travel, Seneca, Horizon travel, Satur, Azur reizen a Firo tour. Kartago má aj jednu lahôdku pre potápačov a milovníkov šnorchlovania. Momentálne svetovo jednu z najobľúbenejších lokalít na potápanie – Marsa Alam. Nachádza sa južne od Hurghady a nepoznačili ju dlhé roky výstavby a poškodzovania mora, pretože všetky hotely tu nie sú staršie ako desať rokov. Nuž a v zime bude v tejto oblasti stále krásne slnko, čisté more a to je predsa dôvod si spraviť radosť. Ide teda o novinku aj u nás, čo stojí za pozornosť. Bohatú ponuku exotických zájazdov si pripravil aj Satur. Napríklad ešte teraz má Hydrotour ponuku aj Kapverdských ostrovov, čo býva skôr destinácia u iných CK skôr len čisto na január a február. Globtour ponúka zas množstvo lyžovačky, Hydrotour má taktiež ponuku zimných radovánok v alpských krajinách, ale nechýbajú mu ani také kúty sveta ako Bali alebo Vietnam.

Za termíny cez Vianoce a Silvester sa pripláca
Niektoré cestovky majú stále čo ponúknuť, iné svoje stránky zanedbávajú. Ak však plánujete naozaj vypadnúť práve cez Vianoce alebo Silvester, majte na pamäti, že k termínom, ktoré sa dotýkajú alebo sú priamo cez Vianoce alebo prelom roka, môže byť stanovený aj príplatok. Ten si určuje hotel a je skôr z dôvodu zvýšeného záujmu klientov o ubytovanie a podľa niektorých ďalších informácií sa z neho financuje aj výzdoba, špeciálne jedlo, animácie a podobne. Tieto silvestrovské, alebo vianočné príplatky sú vždy stanovené v cenníkoch CK. Pre časovú ojedinelosť nemusia byť vždy priamo v cene, ale uvádzajú sa osobitne.

Nuž spravte si teda radosť aj vy, ak chcete zažiť leto v zime. Človek žije len raz a občas si treba spraviť radosť, dopriať si. Veď ak si za vaše peniaze nedoprajete vy, tak kto potom? Tak kým to ide a chcete napríklad zažiť nezvyčajné Vianoce v teple, tak si ich doprajte. Priatelia odchádzajú na Kubu, iní zostávajú doma. Kde budete na sviatky vy? Napíšte nám.