V tureckom Beleku môžete navštíviť okrem akvaparku aj delfinárium

0
7436

Delfinárium NejtDelfinárium, zábavný park a akvapark Troy v Beleku nie je celkom známou atrakciou tohto letoviska o ktorej by mali turisti smerujúci sem, všetky informácie. Dá sa hovoriť o príjemnom spestrení možností turistov v tejto lokalite, najmä ak milujete zábavu, vodu, delfíny a ďalšie zvieratká. Troy pozostáva z celkom troch samostatne prístupných celkov. Zábavný park, delfinárium a akvapark. Aj my sme navštívili toto miesto počas dovolenky, hoci sme sa obmedzili len na delfinárium. Viacero vodných atrakcií, toboganov a ležadiel ponúka vyžitie pre milovníkov vody na vlastnej koži. Časť so zábavným parkom ponúka niekoľko atrakcií a športové vyžitie. Tí čo radšej siahnu po sledovaní nádherných tvorov akými delfíny, mrože, či beluhy naozaj sú, si prídu na svoje v delfináriu. Nie je v porovnaní s inými svetovými delfináriami veľké, skôr menšie a zastrešené plachtou, ktorá bráni priamemu slnku jednak pre zvieratá a aj pre návštevníkov.

Delfinárium TROY Belek, Turecko

Delfinárium TROY Belek, Turecko

Vystúpenie nielen delfínov naživo
Vodná šou pozostáva z programu rozdeleného na dva celky medzi ktorými je pauza na predaj magnetiek s fotografiami detí. Ako prvé sa v hlavnom bazéne objavia dve nádherné beluhy, cicavce podobné na delfínov, no ide skôr o menšiu veľrybu. Predvedú niekoľko prvkov, ba dokonca sme mali možnosť vidieť, ako sa na oboch vozí vychovávateľka. Asistoval jej ďalší vychovávateľ a onedlho sme na scéne mohli vítať mrožicu Sylvu. Nádhernú mohutnú mrožicu, ktorá predviedla hudobné číslo, zahrala sa na dídžeja a pobavila návštevníkov aj niektorými komickými scénkami s jej cvičiteľom.

Delfinárium TROY Belek, Turecko

Delfinárium TROY Belek, Turecko

Druhú časť programu tvorili 3 delfíny, ktoré si zatancovali, zaskákali, len trochu pošpliechali a jeden z nich namaľoval obraz, ktorý sa stal predmetom aukcie. Pani, ktorá ponúkla najviac nakoniec získala pre svoje deti okrem maľby samotnej aj možnosť fotografie s delfínami pre ňu a jej deti a ďalšie pozornosti. Peniaze za maľbu slúžia ďalej pre nákup rýb pre vystupujúce zvieratká, ktoré toho zjedia naozaj veľa.

Delfinárium TROY Belek, Turecko

Delfinárium TROY Belek, Turecko

Kde delfinárium nájdete
Delfinárium je súčasťou akvaparku a je v blízkosti hlavného vstupu hotela Rixos v pobrežnej časti letoviska Belek. Asi 500 metrov k delfináriu to máte aj z hotela Gloria Verde, niekoľko minút peši aj z hotelov Papillon Zeugma, Papillon Ayscha, Mariti a ďalších. Ďaleko to nebudú mať ani hostia z hotelu Magic Life. Do Delfinária ponúkajú výlety aj priamo viaceré cestovné kancelárie.

Cena vstupného sa pohybuje okolo 35 EUR v prípade ak ho kombinujete so zábavným parkom, prípadne okolo 30 EUR ak ide o kombináciu s akvaparkom.

Delfinárium TROY Belek, Turecko
Delfinárium TROY Belek, Turecko
Delfinárium TROY Belek, Turecko
Delfinárium TROY Belek, Turecko

Fotografie boli vyhotovené na spoľahlivom NIKON D3200 v spolupráci s MCC.sk. Nájdete ich aj na našom Facebooku.