V AirExplore bude zrejme lietať Bruce Dickinson z Iron Maiden

0
2352

Menej známa slovenská letecká spoločnosť AirExplore, ktorá je na trhu už od roku 2010 sa viac zameriavala doteraz na lietanie za hranicami. Celkovo disponuje troma lietadlami, pričom jedno z nich úspešne prenajíma kambodžskej leteckej spoločnosti. Air Explore sa má čoskoro viac zameriavať aj na možnosti v krajine a rozvíjať ďalšiu spoluprácu so zahraničím. A k tomu všetkému si prizvú na pomoc Brucea Dickinsona, metalového speváka a azda najznámejšieho z metalovej kapely Iron Maiden. Bruce mimo hudobnú kariéru celé roky pracoval na manažérskej pozícií v leteckej spoločnosti Astraeus, ktorá po zmenách stratégie neskôr skrachovala. Samotný Bruce však nelenil a so zdravou časťou pôvodného tímu v Astraeus založil novú spoločnosť SkyGo, ktorá sa orientuje najmä na špeciálny obchod s prenájmom lietadiel. AirExplore sa má podľa portálu PlaneCrazy.sk spojiť s Bruceom Dickinsonom, aby tak spoločne mohli výrazne posilniť význam leteckej spoločnosti Air Explore v každom smere.

Bruce bude aj pilotom a nie jediným hudobníkom v kabíne
Ako spomínané stránky ďalej uvádzajú, Bruce bude aj pilotom jedného zo strojov, pričom zasadnúť by mal na toto miesto v jeseni. Aktívny pilot dopravných lietadiel a metalový spevák? Zaujímavé, ale nie nemožné. Celé roky mimo kanceláriu zároveň pilotoval Boeingy a dlhá kariéra a skúsenosti sú mu vlastne druhým koníčkom po hudbe. Bruce Dickinson dokonca nebude vo flotile AirExplore jediný hudobník. AirExplore lietadlo priviezlo strieborných hokejistov z Helsínk a druhým pilotom v kabíne bol Vratko Rohoň, inak známy spevák a frontman kapely Iné Kafe. Aj oň sa na fórach chyrovalo, kde asi je, keď nekoncertuje… Ale nie každý na celom Slovensku tušil, že je pilot. Keď už sme pri slávnych ľuďoch, ktorí pracujú pre letecké spoločnosti, nezabudnime na Johna Travoltu, ktorý taktiež pilotuje pravidelné linky a sám je majiteľom vlastného dopravného lietadla, ktoré si sám riadi. Ostatne aj Bruce vlastní zopár lietadiel, pričom ide aj o vzácne historické kúsky, stále schopné letu.

Air Explore má práve teraz šancu
Na slovenskom trhu sa diali v posledných dňoch výrazné zmeny. Spoločnosti Samair neprišli 3 lietadlá, s ktorými počítali viaceré cestovkyx, ako aj spoločnosť sama. S jediným lietajúcim strojom tak nedokáže spoločnosť pokryť záujem cestoviek a tie teraz musia meniť lety, zháňať alternatívnych prepravcov. Azda ani netreba pripomínať, že leto sa blíži a akýkoľvek takýto problém teraz je problémom veľkým. Toto čiastočne otvára dvere možností aj spoločnosti AirExplore, ktorá by mohla využiť zvýšený záujem cestoviek, avšak aj využiť ich bezradnosť, kedy musia zabezpečiť náhradnú dopravu všetkým svojim klientom za každú cenu.

zdroj: planeCrazy.sk, web