Vianoce v exotike: prečo sa vyhnúť Miami?

1
4329

1

Ak plánujete stráviť dovolenku v exotike a nasledujúce Vianoce nechcete stráviť tradične, určite ste už rozmýšľali aj nad destináciou, kam sa vybrať. Jednou z mnohých možných ponúk je aj Florida, konkrétne obľúbené Miami. Sem sa predsa vybrala aj rodina McAllisterových, keď nechali Kevina samého v New Yorku. Vianoce na Floride znejú ako sen každého dovolenkára, ktorý chce stráviť zimu na pláži. Je však Miami tá pravá destinácia, do ktorej by ste mali investovať namiesto darčekov? URČITE NIE! Prečítajte si dôvody, prečo sa na Vianoce vyhnúť Miami a radšej ostať doma. Florida na Vianoce môže byť trpkým sklamaním.

 

Dôchodcovia. Dôchodcovia. Dôchodcovia

Nielen nás, Európanov, láka Florida počas Vianoc ako magnet pre teplo. Príjemné teploty a žiaden mráz znejú ako decembrový raj pre každého, kto celú zimu zápasí s mínusovými teplotami. Bohužiaľ, tu v Európe nemáme destináciu, kde by sme sa počas Vianoc mohli vybrať na dovolenku a aj sa trochu opáliť či zohriať. Práve pre túto nevýhodu často cestujeme do trópov, hoci aj na obľúbenú Floridu. Nie sme však jediní, ktorí takto unikajú pred zimou. Florida a najmä Miami sú populárnou destináciou mnohých Američanov v dôchodcovskom veku, ktorí tu trávia celú zimu. Florida je chronicky známa nadmerným počtom starých ľudí, ktorí sa počas zimných dní opaľujú na pláži, hrajú karty a popíjajú drinky s ostatnými. Tento fakt vám potvrdí ktorýkoľvek Američan. V Miami sa nachádzajú aj mladí ľudia, no mnohým prítomnosť starších nevyhovuje. Ak ste ten typ, čo nosí na pláži okuliare, aby mohol beztrestne pozerať na sexi telá, pred cestou na Floridu nechajte okuliare pokojne doma.

2

 

Komáre, škaredé pláže a aligátory na každom kroku

Pre obyvateľa Floridy je úplne bežné stretnúť pri ceste aligátora a ignorovať ho. Presne to povedala internetová hviezda Glozell vo svojom videu 9 vecí, ktoré pochopia len obyvatelia Floridy. Florida má veľmi vlhké až tropické podnebie a množstvo stojatých vôd. Práve tieto vody sú rajom pre komáre a krokodíly. V obľúbených močariskách v Everglades sa preto pohybujte len so sprievodcom. Teploty v Miami sú však miernejšie aj vďaka ochladzovaniu Atlantickým oceánom, no komáre tu nájdeme stále. Ak sa však na to pozriete z druhej strany, budete radšej doštípaní komármi než so snehovou guľou za bundou? 🙂 Ak si potrpíte na pláže a modré more, opäť môžete ostať sklamaní. Florida ešte nie je Karibik a more tu pekné nie je. Z Atlantického oceánu sa sem valí studená voda a veľké vlny, ktoré víria piesok na dne mora. Voda je preto zakalená a pláž preplnená.

3

 

Hurikánov sa báť nemusíte. No Florida stále láme rekordy

Ak sa obávate hurikánov počas dovolenky v Amerike, aspoň tu si môžete vydýchnuť. Aj keď hurikánová sezóna končí oficiálne posledným novembrovým dňom, Florida si stále drží spomedzi ostatných štátov v USA rekord v počte hurikánov a práve tu ich je najviac z celej Ameriky. Hurikány na Floride sú tak často, že sa z médií dozvedáme len o tých najničivejších. Okrem hurikánov sa tu formuje aj množstvo búrok, a to najmä v období leta. Hurikánová sezóna na Floride oficiálne začína prvým júnom a v tomto období sa môžu na jej území vyskytovať pravidelné búrky. Najbezpečnejšie mesiace na cestovanie sú v januári a marci, kedy je riziko hurikánu, búrky či cyklónu najnižšie. Jedným z najhorších hurikánov všetkých čias, ktorý udrel na Floridu, bol hurikán Katrina, ktorý zrovnal so zemou veľkú časť územia Floridy.

 

Plánujete zimnú dovolenku na Floride alebo ste tu boli počas Vianoc? Aké máte skúsenosti s komármi, aligátormi a búrkami? Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom.

1 komentár

  1. Podla mna tento clanok napisal niekto kto nikdy nebol v Miami, lebo pre mna part Miami Beach stale zostava rajom na zemi, treba len vediet najst tie spravne miesta 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ