TOP 5 zimných destinácii, keď vás nebaví jazda po svahoch

0
2273

kam cestovať istanbul

Ak patríte k tým, ktorí nie sú fanúšikmi zimných športov a tešíte sa, kedy sa roztopí sneh, tu je niečo pre vás. Využite chladné dni na cestovanie do lokalít, kam by ste možno počas leta nezavítali. Výhodou cestovania v zime, hlavne do metropol, je to, že všade je menej turistov. Nie je hlavná sezóna a vy si môžete vychutnať pamiatky bez davov turistov a takisto aj nižšie ceny ubytovania, leteniek alebo vstupeniek.

Karlove Vary

Toto nádherné kúpeľné mesto na západe Česka sa stane vašou srdcovkou. Osobitá atmosféra mesta, ktoré je známe prestížnym filmovým festivalom, vychýrenými 600-ročnými kúpeľmi a jedinečnými hotelmi. Choďte sa zohriať do jedného z wellness hotelov, kde zažijete nebo na zemi. Vonku všade sneh, zima a vy relaxujete v príjemnej saune. Čo si viac priať? Deň ukončite prechádzkou po kolonádach a delikátnou večerou v jednej zo špičkových reštaurácií.

Dublin

V „daždivom“ Írsku je v zime celkom priaznivé počasie. Nemali by vás zastihnúť nepríjemné dažde, ktoré sú pre Britániu a Írsko niečo ako národné symboly. Dublin vás zaujme svojou ľahko industriálnou architektúrou so všadeprítomnými tehlovými budovami. Naskočte na autobusy Hop On – Hop Off a užívajte si mesto. Pozrite si viktoriánsku a gregoriánsku štvrť, navštívte múzeum Kilmainham Gaol (múzeum, ktoré kedysi slúžilo ako väznica pre účastníkov povstania v roku 1916). Keď vás omrzí ruch veľkomesta, navštívte aj okolitú prírodu. Je naozaj krásna! Skalnatá a drsná, ale budete sa cítiť ako v historickom románe o rytieroch. Pre milovníkov piva je povinnou zastávkou aj pivovar Guinness. Využite možnosť interaktívnej prehliadky so sprievodcom a na záver si vlastnoručne načapujte pivo. Z pivovaru sa presuňte do populárneho liehovaru Tullamore Dew. Ten je vzdialený od mesta približne hodinu, ale za tú cestu to jednoznačne stojí!

zimne destinacie

Exotika

Dobrou voľbou budú všetky exotické destinácie ako Kuba, Dominikánska republika, Mexiko, Maledivy, Seychely, Maurícius, Zanzibar, Srí Lanka, Karibik, Thajsko, Bali, Dubaj… Zbaľte kufre a choďte chytať bronz! Oddýchnite si na slnečných plážach, ochutnajte lokálnu kuchyňu a spoznajte domorodé kultúry. S takou pohodovou dovolenkou zimu zvládnete omnoho ľahšie a príjemnejšie. Len ten teplotný šok po návrate…

Istanbul

Turecké mesto, ktoré stojí na hranici kultúr a svetadielov. Mix Európy a Ázie neuvidíte nikde tak, ako v Istanbule. Pre Slováka je Istanbul mimoriadne cenovo výhodný. Hotel v centre zoženiete aj za menej ako 30 € na noc pre dve osoby. Počasie je príjemné, nie je priveľmi horúco, a tak si môžete dať prehliadku po všetkých významných pamiatkach. Mešity, múzeá, veľká tržnica Grand Bazaar, blšie trhy. Ochutnajte pravú tureckú kávu varenú v džezve, ozajstný kebab a falafel či tradičnú baklavu. Nehovoriac o nekonečnej ochote Turkov, ktorí by vám zniesli modré z neba.

Barcelona

Španielska metropola, ktorá si získala nejedného návštevníka. Povinné „must see“ sú určite diela architekta Gaudího, ako napríklad známy chrám Sagrada Familia a park s názvom Parc Guell. Navštívte múzeum Pabla Picassa, kde sú vystavené diela, ktoré vytvoril ako mladý. Pre nadšencov futbalu je povinnou jazdou aj štadión FC Barcelona, kde je zároveň najväčšia športová predajňa Nike.

Tak na čo ešte čakať? Vyhliadnite si lacné letenky, zarezervujte hotel a užívajte si chladné dni v príjemných destináciách. Uvidíte, zima ubehne rýchlo a vy sa môžete tešiť na teplé leto a všetky letné zážitky.