Oplatia sa míľové programy leteckých spoločností?

1
20708

1

Letecké spoločnosti sa predbiehajú v tom, ktorá ponúkne zákazníkovi viac míľ za preletenú vzdialenosť. Čo sú však míle a prečo by sme ich mali zbierať? Oplatia sa, aj keď necestujete veľmi často a viete ich využiť vo svoj prospech? Určite! Čítajte ďalej. Ak ešte nezbierate míle za kilometre, ktoré ste strávili nad oceánmi, robíte chybu. Mylná domnienka, že míľové programy sú len pre businessmenov, ktorí dennodenne lietajú na konferencie, nie je až tak pravdivá a míľové programy sú určené aj bežným cestujúcim. Viete však, ako ich využiť?

 

Zbieranie míľ sa stáva celosvetovou mániou

Zbieranie míľ za nalietané kilometre sa stalo veľmi populárne najmä vďaka odmenám, ktoré môžete čerpať, ak už máte na svojom konte nejaké tie absolvované lety a preletené kilometre. Najnovšou novinkou je, že míle môžete zbierať, aj keď nesadnete do lietadla. Ako? Pozrite si, s akými prevádzkami spolupracuje míľový program, s ktorým zbierate body a môžete ich zbierať aj za večeru v reštaurácii, či jazdu autobusom. Zbieranie míľ sa preto naozaj oplatí, ak cestujete viac ako len raz ročne na dovolenku do Chorvátska. Avšak, ako si vybrať, pre ktorý míľový program sa rozhodnúť? Často lietate do Ameriky? Zbierajte míle s americkými leteckými spoločnosťami či takými, ktoré spolupracujú s európskymi aerolíniami. Takáto spolupráca je napríklad medzi American Airlines a British airways. Nezáleží, či pri svojej najbližšej ceste do USA pôjdete jednou alebo druhou spoločnosťou, míle nazbierate tak či tak.

2

Ako uplatniť nazbierané míle?

Benefity z nazbieraných míľ sú vskutku výhodné. Jednou z najväčších výhod sú letenky zadarmo, no na to musíte lietať naozaj často, aby ste mohli ísť úplne bez platenia. Veľakrát však cestujúci využívajú svoje míle na upgrade do biznis triedy alebo vstupy do letiskových salónikov, kde sa môžu dosýta najesť. Míle sa však dajú využiť aj na zlacnenie ceny letenky, kde si ich môžete uplatniť v podobe zľavy.

3

Ešte stále nezbierate letecké míle, alebo sa neviete rozhodnúť pre správny míľový program? V prvom rade si určite, kam lietate najčastejšie a spravte si prieskum ponúkaných programov. Nezabudnite však, že ak míle do určitého obdobia nevyužijete (najčastejšie do dvoch rokov), môžu vám prepadnúť, preto ich okrem zbierania musíte aj míňať.

Comments are closed.