Aj v tureckom letovisku Belek nájdete ulicu so slnečníkmi

0
2226

Nielen v tureckej Antalyi, ale aj v neďalekom Beleku nájdete ulicu, ktorej strop tvoria slnečníky. Kým ulica v Antalyi tvorí tieň reštauráciám a pohodlie sediacim zákazníkom, ulica v Beleku neponúka žiadne občerstvenie. V úplnom centre plnom obchodov, zlatníctiev a ďalších predajní sa neďaleko fontány s veľkou križovatkou nachádza dláždená dvojprúdová pokojnejšia ulica, ktorej vizuálnu strechu tvoria rovnaké slnečníky zavesené na napnutých drôtoch. Dúhové viacfarebné dáždniky, alebo slnečníky, sú rozmiestnené vo vzduchu tejto krátkej ulice a lákajú pozornosť všetkých okoloidúcich. Počas dňa tvoria tieň a počas noci sú osvetlené, čím vás zaujmú a neprehliadnete ich.

Belek umbrella street na fotografiách
Belek a slnečníky na ulici

Belek umbrella street

Belek umbrella street

Belek umbrella street

Pred časom sme vám predstavili podobné miesto v blízkej Antalyi. Pravdou je, že sme ho uviedli ako originál a unikát. Ulica v Beleku síce unikátnosť ruší, keďže sa inšpirovala tou z Antalye, ide však stále o zaujímavé miesto pekné na pohľad.

Belek
Letovisko a mestečko Belek sa nachádza približne polhodinu od letiska Antalya. Nachádza sa v ňom množstvo známych hotelov, ktoré navštevujú aj Slováci. Z hotelov, ktoré stoja za zmienku ide o hviezdičkové kvalitné hotely Ayscha, Belvil a Zeugma siete Papillon Hotels, RIXOS, Gloria, Atlantis, Maritim a mnoho ďalších. Neďaleko hotelu Rixos nájdete delfinárium a zábavný akvapark. Väčšina hotelov ponúka aj tobogany. Pláže sú tu z jemného piesku, pri vstupe do vody sa môžu objavovať drobné okruhliaky, či presnejšie jemný okruhliakový štrk. Belek, ako centrum miestneho mestečka, ponúka viacero nákupných možností, uličky s kaviarňami, reštauráciami, aj zaujímavú fontánu pri miestnej mešite. Veľká fontánová stavba s vodou má aj veľkú sochu morskej korytnačky, ktoré tu na miestnom pobreží naozaj kladú vajíčka.