Luxusný egyptský hotel Baron Palace Sahl Hasheesh nesie 6 hviezdičiek

1
6000

Egypt je jednou z najobľúbenejších destinácií slovenských dovolenkárov. Akosi sme si však zvykli, že sa v tejto krajine rozlišuje dobrý päťhviezdičkový hotel a slabší päťhviezdičkový hotel. Ako však vyriešiť lepšie odlíšenie hotelov od tých, ktoré vedia ponúknuť naozajstný luxus a kvalitné služby na ešte vyššej úrovni? Možnou odpoveďou je 6 hviezdičiek, ktoré nesie hotel Baron Palace Sahl Hasheesh. Nasledovať ho tak môže niekoľko ďalších hotelov, ktoré sa budú chcieť odlíšiť od iných „pätiek“. Záleží od kritérií, ktoré nasadila pre túto kategóriu samotná krajina.

Baron 6 stars hotel

Je 6 hviezdičiek zaslúžených?
Celková rozloha areálu hotela presahuje 100 000 m2. Z niektorých zaujímavých a pre bežných dovolenkárov lákavých miest je dobré spomenúť napríklad 5100 m2 plochy tvorenej bazénmi len pre plávanie, 400 m2 bazénovej plochy čisto detských bazénov, 3470 m2 plochy hlavného bazénu s efektmi, 1900 m2 miesta pre hry a zábavu, 900 m2 detského miniklubu, 2300 m2 rozlohy vlastného SPA & Wellnes centra. 5000 m2 má dokonca ponúkať vyhrievanú vodu v zimných mesiacoch, kedy teplota vody bežne mierne klesá. Láka na 600 metrov dlhú pieskovú pláž, šnorchlovanie a potápanie v Červenom mori, bohatú zeleň a mohutné palmy. Stredomorská architektúra hotela sa inšpirovala arabskými prvkami viacerých známych miest a ubytovanie ponúka v 615 izbách, či stravovanie v siedmich á la carte tematických reštauráciách.

Baron Palace Sahl Hasheesh 6 hviezdičkový hotel Egypt

Hviezdičky si však hotel zaslúžil pre vyššiu úroveň luxusu, služieb, pestrosti all inclusive programu stravovania a služieb, zároveň pre rozsah ponuky možností, či zariadenia izieb, ktorý predsa len prekonáva klasické 5 hviezdičkové hotely.

Baron Palace Sahl Hasheesh 6 hviezdičkový hotel Egypt

Vyššie hodnotenie nie je žiadnou novinkou
Neobvyklé hodnotenie hotela šiestimi hviezdičkami posúva priečku hodnotenia hotelov na vyššiu úroveň. Samozrejme, že vo svete poznáme množstvo hotelov, ktoré presahujú bežný počet piatich hviezdičiek. Napríklad slávny hotel v Dubaji, ktorí sa nachádza na množstve fotografií, menom Burj Arab so siedmimi hviezdičkami. Ten je zaujímavý aj tým, že fotografiu hotela je prísne zakázané využívať na komerčné účely, čo porušujú desaťtisíce firiem a organizácií po celom svete. Hotel, ktorý má 6 hviezdičiek, presahuje bežné služby bežných hotelov s klasifikáciou 5 hviezdičiek. Kategórie a hviezdičkové hodnotenie si určuje každá krajina samostatne.

Baron Palace Sahl Hasheesh 6 hviezdičkový hotel Egypt

Internetové vyhľadávače môžu mať problémy
Na webe narazíte na hotel s týmto názvom s piatimi hviezdičkami. Buď ako pozostatok starších kontraktov a starého názvu, ale často aj pre neschopnosť mnohých systémov počítať s možnosťou, že hotel môže mať aj viac hviezdičiek. Vyhľadávače hotelov napríklad vôbec neponúkajú podrobné filtrované vyhľadávanie aj medzi inými ako maximálne piatimi hviezdičkami. Vyhľadávače s databázou 50 000 hotelov po celom svete by totiž v skupine 6 hviezdičiek ponúkli jediný hotel a šlo by tak o obrovskú reklamu pre tento jediný, či postupne len úzku skupinku hotelov. Ďalšia vec je technický problém a nutnosť nastavenia pre 6 hviezd, ktoré sa laikom zdá jednoduché. V skutočnosti môže ísť o zásadnú zmenu vo fungovaní webových stránok a aplikácií agentúr pre vyhľadávanie ubytovania. Čoskoro sa však môžeme dočkať ďalších nasledovníkov, ktorí požiadajú o zmenu klasifikácie a prehodnotenie počtu hviezdičiek. Kvalitných hotelov by sme v Egypte našli viacero, možno aj nejaký 5 hviezdičkový, ktorý siaha na šiestu hviezdičku.

Podľa čoho dostávajú hotely hviezdičky na Slovensku? Tejto téme sme sa venovali v článku o hotelových hviezdičkách.
zdroj foto: baronhotels.com

Comments are closed.