Spoznajte s nami TO NAJ vo Viedni!

0
4539

Naši juhozápadní susedia a najmä ich hlavné mesto – Viedeň – majú naozaj čo ponúknuť! Umenie, história, moderný dizajn, delikátne reštaurácie, špičkové hotely a vychýrené nákupy. Nie nadarmo je práve Viedeň označovaná ako jedno z najlepších miest pre život. Keď tam nabudúce pôjdete, tak sa nechajte inšpirovať naším zoznamom s miestami, ktoré by ste nemali vynechať.

Kam ist vo Viedni - clanok

Albertina

Galéria, ktorá vás očarí nielen svojou architektúrou, ale aj skvostami, ktoré ukrýva. Nájdete tu desiatky tisíc malieb, rytín, kresieb či akvarelov od tých najznámejších umelcov. Medzi nimi nechýbajú Picasso, Rembrandt, Leonardo da Vinci, Cézanne, Gustav Klimt a ďalší, ktorých diela je nutnosť vidieť aspoň raz za život.

Hundertwasserhaus

Architektonický počin známeho umelca Hunderwassera, ktorý navrhol bývanie pre sociálne slabšie rodiny. Vďaka jeho kreativite a inovatívnym myšlienkam sa z toho stala jedna z viedenských atrakcií. Prečo? Pretože na budove nenájdete snáď jednu rovnú čiaru, ani pravidelné línie. Všetko je pestré, farebné, uvoľnené, ako z iného sveta.

Kaviarne, kde musíte ísť!

Viedenské kaviarne sú známe na celom svete. Vysoký štandard, jednoduchý luxus, personál na úrovni, veľmi kvalitná káva a nezabudnuteľné koláče. Taká je kaviareň Hawelka alebo Sacher. To sú tie ikonické. Okrem nich sa určite dobrovoľne zatúlajte aj do tých menších, „zastrčenejších“, ktoré majú svoju vlastnú identitu a atmosféru.

Meinl am Graben

Tak toto je raj na zemi pre všetkých milovníkov jedla! Veľký supermarket, kde nájdete všetky kulinárske „vymoženosti“ a špeciality. Nájdete tu všetko! Značkové vína, nevídané koreniny, exotické ovocie a ten najluxusnejší kaviár. Odtiaľto nebudete chcieť odísť!

Vieden - tipy na vylet - clanok

Židovské múzeum

Aj vo Viedni kedysi žila početná židovská komunita, ktorá nebola len zanedbateľným zrnkom piesku. V tomto múzeu si osviežite fakty o Židoch, ich histórii a kultúre. Dokonca uvidíte ruiny synagógy z roku 1400!

Štrúdľová show

V Schonbrunnskom paláci sa môžete tešiť na ukážku prípravy klasickej rakúskej štrúdle. A dokonca s ochutnávkou!

Urobte si voľný víkend a spoznajte Viedeň!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ