Termálne kúpalisko Vrbov: neklamný obsah minerálov cítiť, aj vidieť

0
5235

Nedávno sme navštívili termálne kúpalisko Vrbov. Celoročne otvorené kúpalisko s niekoľkými bazénmi s rôznou teplotou, vekom, aj obsahom minerálnych látok ponúka relax, vodné masáže, alebo plávanie. Zaujímavosťou tohto miesta je fakt, že obsah minerálnych látok najmä v starších bazénoch vidíte, aj cítite. Pri dýchaní v tesnej blízkosti čerstvej vody cítite slabučké pŕhlenie a navôkol seba minerálne usadeniny. Nesmierne tvrdé, pripomínajú jaskyňu a jej vnútro. Aj tam to vzniká podobne, usadením toho, čo miestna voda obsahuje. Vysokého obsahu minerálov.

10 bazénov s teplotami od 26°do 38°
Termálne kúpalisko Vrbov obsahuje 10 bazénov, z toho 4 sú pre deti. Teplota v nich sa pohybuje od 26° do 38°C v staršom bazéne vedľa plaveckého teplého bazénu. Vrbov, termálne kúpaliskoÚčinky vody majú prospievať pri ochoreniach pohybového a nervového ústrojenstva, dýchacích a srdcovocievnych ochorení. Obsah minerálov v dvoch starších bazénov dokazuje povlak na ktorý zaberie len hrubá sila. Vytvára sa aj na zábradlí, kde steká a usadzuje sa priamo na rúrkach. Tým ide o jedinečný zážitok, ktorý nebýva až tak bežný na termálnych kúpaliskách.

Obec Vrbov je kúpaliskom známa už niekoľko desaťročí. Len nedávno v ňom prebehla výrazná rekonštrukcia, vďaka ktorej je výrazne modernizované, čisté, láka aj zahraničných turistov, prevažne Poliakov a Čechov. Ponúka celkom nové bazény s masážnymi tryskami a aj zabezpečenie priechodu medzi zónami pomocou elektronických náramkov nasaditeľných na spôsob hodiniek určených aj na odomykanie skriniek.

Termálne kúpalisko Vrbov

Dva staršie bazény, jeden sedací a jeden plavecký sa nachádzajú južnejšie, jeden zo starších a o niečo chladnejší je na opačnej strane areálu viac na sever. Medzi nimi sa nachádza novšia časť s hlavnou budovou, v ktorej nájdete aj bazén s prechodom zvnútra von po vode a detský bazén. Taktiež výťah pre pohybovo obmedzených a thajské masáže.V lete je na vôkol bazénov niekoľko možností občerstvenia v stánkoch. K dispozícií je neustále plavčík a záchranár, ak by to niekto s plávaním prehnal. Personál je príjemný a priateľský.

Termálne kúpalisko Vrbov

Ceny
Cena 2,5 hodinového vstupu pre dospelého je 7,5 EUR; Dieťa, senior a ZŤP platí 5 EUR. Cena 4 hodinového vstupu je 9,50 EUR; Dieťa, senior a ZŤP platí 5 EUR. 6,5 EUR. Celodenný vstup je pre dospelých 11.50 EUR; Dieťa, senior a ZŤP platí 8.50 EUR a mierne nevyrovnaná cena je pre Večerné kúpanie, kde dospelí platia 8 EUR; Dieťa, senior a ZŤP platí 5,50 EUR. Vstupné sa rozdeľuje aj podľa toho, či chcete do všetkých bazénov, alebo len do niektorých. Na masážne vodné trysky sa však môže dlho čakať pre veľkú popularitu a obsadenosť. Nevýhodou miesta je, že sa dá kvôli nemu veľa prejazdiť. Obec totiž okoloidúcich neláka na ďalšie zaujímavosti.

Ako sa tam dostať
My sme cestovali z Tatier, vyrazili sme z Tatranskej Lomnice do Veľkej Lomnice. Na hlavnej ceste je smer na Popradskú cestu do Matejoviec a Popradu, na opačnej strane je smer Huncovce, kde za škôlkou odbočíte vpravo podľa tabule, pokračujete niekoľko milometrov pustatinou na obec Žakovce a cez ňu do obce Vrbov. Tam sme v našom prípade neboli istí smerom, pre buď málo tabúľ, alebo smeroviel. V blízkosti rómskych príbytkov je odbočka vpravo. Parkovacieho miesta je dostatok a je bezplatné. V tesnej blízkosti termálneho kúpaliska je možnosť ubytovania. V okolí je niekoľko jazier, význam tu má aj letná turistika.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ