Dajte si pozor na tieto podozrivé praktiky Adriatic.hr

0
5332

Skúsenosti s Adriatic.hr: Chorvátsko bolo a stále je obľúbenou destináciou. V hlavnej turistickej sezóne ho navštevuje nemálo Slovákov. Rok čo rok stretnete na chorvátskych plážach stále viac našincov, pre ktorých to je stále dovolenková destinácia na prvom mieste. Aj keď sa odporúča mať ubytovanie rezervované dopredu, dovolenka nemusí dopadnúť podľa vašich očakávaní. Podľa mojich nedopadla a som minimálne znepokojený podozrivými praktikami Adriatic.hr, ktoré na mňa skúšali.

Skúsenosti s Adriatic.hr

Naplánoval som si dovolenku v rôznych destináciách na desať dní priamo cez Booking.com. Rozdelil som si svoje peniaze a vybral sa na dlho očakávaný výlet s dcérou. Teória znie primitívne, ale v skutočnosti to nemusí dopadnúť podľa plánu. Prvé dni boli super. Pekný hotel aj apartmán pri vode, užívame si slnko, slanú vodu, predražený, ale čarovný Dubrovník, kde Cola stojí takmer 5 EUR. V Mostare sa nám s dcérou tiež veľmi páčilo, no nevyberajte tam peniaze z bankomatov, lebo niektoré sú hacknuté. Sarajevo, pekné a zaujímavé mesto s pestrým nočným životom a s free Wi-Fi v električkách aj v starom meste.

Skúsenosti s Adriatic.hr

Ako sme si tak dovolenkovali, prišla nečakaná správa od Adriatic.hr s tým, že naše posledné ubytovanie je zrušené. WTF, prečo mi píšu z Adriatic, keď som si ubytovanie rezervoval cez Booking? Vysvetlili mi, že to tak funguje a nekompromisne ma vyzvali na okamžité zrušenie rezervácie. Nechápavo som im napísal, že, kto ste a prečo mi píšete?

Oni sú kamoši

Spomínaný Booking.com preberá do svojej ponuky aj inzeráty od Adriatic.hr, ktorý svojich inzerentov nedokáže, možno ani nechce, sankciami zaťažovať v prípade zrušenia rezervácie zo strany zadávateľov, pri čom už bola zaplatená záloha.

Môžu mať rôzne dôvody. Menej uveriteľným je ten, že „z neznámych dôvodov vás majiteľ apartmánu nemôže prijať“, uveriteľnejším, že si našiel lepšiu ponuku od nikoho iného. V takomto prípade vás kontaktuje emailom pracovník Adriticu a vyzve, aby ste si zrušili svoju rezerváciu na Bookingu, no vtedy vám hrozí pokuta. Zároveň vám však ponúkne náhradné riešenie (napr. 50km od pôvodnej destinácie a samozrejme o „niečo“ drahšie) a to niekoľko dní pred plánovaným príchodom.

Deus ex machina

Napísal som do Bookingu, ale rezerváciu som nezrušil. Odpoveď prišla už po termíne, ktorý mi stanovil Adriatic.hr, ale nakoniec (4 dni + 6 emailov) sa všetko vyriešilo takto:

  • Booking mi ponúkol náhradné ubytovanie v pôvodnej destinácii o tretinu drahšie. Samozrejme cez Adriatic.hr. Milé.

  • ZADARMO (zdôraznili to v každej správe) mi zrušili pôvodnú rezerváciu! (dalo sa inak?)

  • Adriatic to potvrdil a poslal presnú adresu elektronicky (bez internetu ani na krok. Našťastie môžete zakúpiť neobmedzený internet za 11 eur na 7 dní v skoro každej trafike)

  • Po mojom „milom“ emaile Bookingu, kde som poďakoval za super služby, stres a drahšie ubytovanie ponúkli, že rozdiel v cene zaplatia oni po predložení faktúry z apartmánu. (…čakáme)

  • Majiteľ apartmánu vyskakoval od radosti, keď som žiadal faktúru.

Epilóg

Keď si to teraz premietam z pohodlia domova, už to nevyzerá tak nepríjemne, ako na pláži, kde zo mňa kvapkala slaná voda a opaľovací krém. Moja dcéra nechápavo krútila očami keď som vymenoval všetkých svätých pri písaní emailu na telefóne, pod osvetlením jadranského slnka.

Nehnevám sa na zamestnancov, ktorí robia iba svoju prácu a musím povedať, že ochotne odrecitujú predpísané formulácie pripravené pre nespokojných klientov. Očakávam ale od prevádzkovateľov stránok, ako je napr. Adriatic.hr, aby za svojich 25 až 30 percent z ceny ubytovania zabezpečili aspoň to minimum, aby som mohol kľudne cestovať, užívať si dovolenku za svoje peniaze (sporené mesiace pred cestou) a nie úradovať, hľadať si náhradné riešenie a byť v strese kvôli zlému prístupu „profesionálov“.

Na budúce to možno risknem a pôjdem na blind, lebo napriek fámam o preplnenom chorvátsku (pravda, trochu sa cítite, ako na Václaváku) v každom meste, alebo dedine bolo dostatok voľných apartmánov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ