Najobľúbenejšie a najlepšie slovenské kúpaliská 2013 podľa našich čitateľov

0
6382

TatralandiaZvykli ste si na decembrové články o najobľúbenejších cieľoch, záujmoch, cestovkách a múzeách slovenských cestovateľov? Pokiaľ áno, nebudeme vás nudiť nasledovným článkom. Najobľúbenejšie kúpaliská Slovákov na Slovensku nepriniesli žiadne závratné prekvapenia. Výsledky sme očakávali v rovnakej podobe, pri niektorých konkrétnych by sme tipovali vyššie umiestnenie. Musíme však upozorniť, že vyhodnotenie kúpalísk prebiehalo podľa dvoch rôznych kritérií. V prvom sme hodnotili to absolútne TOP najobľúbenejšie kúpalisko. V druhom rebríčku sa zas budete môcť zoznámiť s celkovým rebríčkom z pomedzi všetkých obľúbených kúpalísk cestovateľov zúčastnených v našej ankete.

TOP VOĽBA najobľúbenejšie a najlepšie kúpalisko:
Pri výbere toho najlepšieho kúpaliska, ak si musia vybrať jediné, si mnohí zvolili ako víťaza Tatralandiu. Ako vyzerá celý rebríček? Do kompletnej tabuľky uvedieme 7 názvov, čo odôvodňujeme tým, že ôsme, deviate a desiate miesto by sa počtom medzi sebou bilo s tesnými výsledkami s ďalšími nasledovnými. Pre lepší a počítateľný kontrast sa preto oveľa viac hodí 7 najvyšších miest.

7. Veľký Meder
6. Aquapark Senec
5. Podhájska, Termálne kúpalisko
4. Vadaš – Štúrovo
3. Aqua City Poprad
2. GINO Paradise Bešeňová
1. Aquapark Tatralandia, Liptovský Mikuláš

TOP najobľúbenejšie kúpaliská
Pri uvedení od každého cestovateľa troch najobľúbenejších a vyskúšaných kúpalísk nám vyšli mierne iné percentuálne výsledky ako pri výsledku TOP VOĽBA toho najlepšieho kúpaliska. Spočítajúc všetky zmienené kúpaliská nám vyšli výsledky podobné na predošlý rebríček, ktoré však zároveň priniesli presnejšie poradie:

16. Rajecké Teplice
15. Bojnice, kúpalisko
14. Patince
13. Vincov Les
12. Turčianske Teplice
11. Vrbov, Termálne kúpalisko
10. Galandia, Galanta
09. Kováčová
08. Dunajská Streda, Thermal Park
07. Veľký Meder
06. Aquapark Senec
05. Podhájska
04. Štúrovo
03. Aquacity Poprad
02. GINO Paradise Bešeňová
01. Aquapark Tatralandia, Liptovský Mikuláš

Za víťazstvo Tatralandie môže nepochybne rozsah vodných atrakcií a zábavné možnosti. Určite do budúceho ročníka radi zvážime rozdelenie tejto kategórie na zábavné aquaparky a termálne liečivé kúpaliská. Veríme, že sa tak budú môcť proti sebe postaviť presnejšie vyprofilované kategórie. V každom prípade naša redakcia plánuje navštíviť niekoľko z týchto kúpalísk v najbližších mesiacoch, aby sme mohli priniesť niekoľko zaujímavostí aj priamo z nich a o nich.

Foto sme si zapožičali zo stránok víťaza: Tatralandia.sk