Kanály v Benátkach kompletne vysychajú

0
4943

Mesto preslávené kanálmi už vôbec nepripomína samé seba.

Za nízku hladinu vody môže zima, nízky príliv a nedostatok zrážok. Hladinu prílivu okrem iného ovplyvnil úkaz „Supermesiac“ z konca januára, ktorý spôsobil jej zníženie až o 60 cm.

Extrémne suchá zima úraduje v Benátkach už po tretí rok. Druhým extrémom sú záplavy, ktoré mesto postihujú niekoľkokrát do roka. Vtedy musia ľudia chodiť vo vysokých gumákoch a používať vyvýšené chodníky.

Obyvatelia mesta sa sťažujú na čoraz horšie podmienky pre život. Od roku 1951 klesol počet obyvateľov zo 175-tisíc na 55-tisíc.

Turizmus tu stále prekvitá, no veľké výletné lode majú do mesta vstup zakázaný.

Z dôvodu zachovania jeho historického rázu presmerovali veľké lode do neďalekého prístavu v priemyselnom meste Marghera.

Minulý mesiac sa Benátky ocitli na titulkách bulváru po tom, ako štyria japonskí študenti dostali účet za jedlo v hodnote vyše 1100 eur. Objednali si pritom len tri stejky a sušenú rybu. Ak si myslíte, že účet sa nazbieral za alkohol, mýlite sa – návštevníci tvrdia, že si dali len vodu.

Nie je to prvý prípad podobného zaobchádzania s turistami. Starosta mesta tvrdí, že záležitosť prešetrujú a ak sa obvinenia potvrdia, vinníkov trest neminie.

Ak sa teda v najbližšom čase chystáte do Benátok, pripravte sa na to, že kanálmi sa zrejme nepreplavíte a vonku sa tiež nenajete.

Čítajte tiež:

Chystáte sa do Dubaja? Tieto veci si tam radšej odpustite

Kde kúpiť dovolenku – porovnali sme stránky za vás


Zdroj: https://www.unilad.co.uk/news/venice-canals-completely-dry-up/