Hotely Adult Only – hotely bez detí a len pre dospelých

0
5665

Čoraz viac sa do popredia dostávajú hotely, ktoré nesú označenie Adult Only. Chápať sa dá v doslovnom preklade ako len pre dospelých a teda bez detí. S týmto označením sa zatiaľ Slováci nestretávali, no objavujú sa aj v ponuke slovenských cestovných kancelárií približne od roku 2012. V ponukách slovenských CK s tým začali hotely v Egypte a na Malorke. Čo vlastne takéto hotely ponúkajú a prečo vznikli?

Čo to znamená?
Hotely Adult Only vznikli už dávnejšie, avšak tento názov neniesli. Postupne sa však do tejto podoby vyprofilovalo viacero hotelov zámerne. V prvom rade ide o hotely, ktoré ubytujú len dospelých ľudí a neprijímajú rezervácie pre rodiny s deťmi. Znamená to, že hotel ponúka ubytovanie len pre dospelých, zábavu pre dospelých a nedisponujú zariadeniami pre deti a dorast. Chýba teda aj babysitting, detské ihriská, detské bazény. Hotely sa môžu orientovať práve na dospelého zákazníka, podľa toho ladiť aj kuchyňu, animácie a samozrejme kompletné služby. Hotely následne neposkytujú postieľky, vybavenie pre bábätká, alebo hracie kútiky. Základnou myšlienkou je poskytnúť dospelým pohodlie a oddych.

Baron 6 stars hotel

Hotely len pre dospelých hľadajte najmä v krajinách ako je Španielsko a španielske ostrovy (Malorka, Ibiza, Kanárske ostrovy), Egypt, alebo Tunisko.

Žiadna diskriminácia
Rodiny s deťmi vyhľadávajú hotely orientované práve pre ne. Disponujú rozdielnym zariadením, toboganmi, živou atmosférou a intenzitou zvukov. Dospelí môžu vyhľadávať hotely, ktoré ponúknu oddych od tejto intenzity zvukov a aj detí. Priznajme si, napriek láske k deťom, sú ľudia a sú situácie, kedy je oddych od detí, detského plaču a kriku niekomu cieľom a takýto druh relaxu je pre nich kľúčový. Nejde o nenávisť alebo diskrimináciu, ako to žiaľ berú niektorí komentujúci aj na zahraničných cestovateľských portáloch. Je to alternatíva, ktorá je tak prirodzená, ako hotely pre potápačov, hotely pre rodiny s deťmi, hotely pre seniorov a podobne. Nakoniec samotní návštevníci si takýto hotel zvolia, lebo očakávajú atmosféru bez detí a ide tak o naplnenie ich dopytu.

Swingers hotely
Hotely, v ktorých je nahota na dennom poriadku a prípadný sex, alebo iné radovánky, sa nazývajú Swinger hotely, alebo Swingers hotely. Na svete ich je len niekoľko oficiálnych a niekoľko neoficiálnych, ktoré by tento fakt pozdvihovali. Aj to je druh hotelov Adult Only, kde je však nevyhnutnosť párov. Za pár sa považuje dospelá žena a dospelý muž. No tento druh ubytovania je už iná kategória.

FOTO:  ilustračné