Eilat ešte stíhate. Dovolenka v Izraeli vám pekne zohreje kosti aj v 2017

0
3630

38953807 - eilat, israel - march 31, 2015: eilat city shown at sunset time, famous international resort - the southest city of israel

Ak sa chystáte dovolenkovať v Eilate v Izraeli, poponáhľajte sa. Letecká spoločnosť Ryanair otvorila túto linku len v zimnom letovom poriadku, ktorý končí koncom marca. Letenky do Izraela z Bratislavy môžete však kúpiť na ich stránke aj dnes. Dovolenka v Eilate je vďaka tejto linke populárna a Izrael už navštívilo mnoho Slovákov. Prinášame vám veľký zoznam toho, čo všetko môžete v Eilate robiť. Nenechajte sa odradiť ostatnými, ktorí tvrdia, že ide o mesto v púšti. Eilat je ideálny štartovací pod na spoznanie Izraela a napríklad aj Egypta.

Čo robiť v Eilate v Izraeli

  • Potápajte alebo šnorchlujte na Aqua Beach
  • Môžete plávať s delfínmi
  • Prejdite sa Červeným kaňonom
  • Odvezte sa loďou po Červenom mori
  • Choďte Jeepom na safari
  • Navštívte Timna National Park
  • Navštívte Egypt
  • Vyberte sa na výlet do Sinani alebo Petry

Izrael je veľká krajina a určite si tu budete chcieť prenajať auto. Ak plánujete z Eilatu navštíviť napríklad Tel Aviv alebo Jeruzalem, pripravte sa na to, že budete dlho šoférovať. Ideálnou alternatívou sú letenky po Izraeli, ktoré ak kúpite s dostatočným predstihom, nebudú stáť veľa.

Na čo sa pripraviť v Izraeli?

51798802 - eilat - a resort town on the red sea

Izrael je drahá krajina podobne ako Spojené Štáty Americké. Málo kto to vie a prirovnáva Izrael k lacným krajinám, ako je Egypt. Aj keď spolu susedia, cenové rozdiely sú tu viac než obrovské. Tel Aviv je jedno z najdrahších miest na svete, no určite stojí za návštevu. Ideálnym spôsobom ako ušetriť na ubytovaní v Tel Avive je prenajať si byt. Ideálny čas na návštevu Izraela je kedykoľvek počas roka, no myslite na to, že v lete tam teploty môžu vystúpiť aj nad 40 stupňov celzia. Určite sa nezabudnite okúpať v Mŕtvom mori aj vtedy, ak neviete plávať. Je to čudný pocit, no v tejto vode sa jednoducho nepotopíte.

TIP: V žiadnom prípade sa neskúšajte napiť vody z Mŕtveho mora. Je tak slaná, že by ste mohli skončiť v nemocnici s výplachom žalúdka.