Chystáte sa do New Yorku? Toto by ste nemali vynechať!

0
3035

„The Big Apple“. Sen skoro všetkých cestovateľov, ktorí túžia vidieť pulzujúcu metropolu na vlastné oči. Mnohí, ktorí tam boli, tvrdia, že čas tam beží úplne inak. Rýchlejšie a závratne. Davy ľudí, milióny áut, budova na budove, vzduch nasiaknutý kozmopolitnou atmosférou. Letenky máte kúpené, kufre zbalené… a čo teda tam? Neláka vás nekonečný rad pod Empire State Building ani nostalgická Central Park Café zo seriálu Priatelia? Nech sa páči, netypické miesta, na ktoré by ste možno inak nenatrafili…

netradicne miesta v new yorku clanok

The Dream House (Dom snov)

Skutočne netypické „múzeum“, ktoré je vlastne domov umeleckého manželského páru, ktorý v dome na Church Street vytvoril nevídanú svetelnú a zvukovú inštaláciu. Pod ich rukami vzniklo špeciálne prostredie s nezvyklou harmóniou zvuku a intervalmi. Keď sa budete hýbať, dýchať, rozprávať, zistíte, ako sa zladiť s miestnosťou. Naozaj nevšedný zážitok!

Mmuseumm

Malinký priestor na Cortland Alley, kde máte možnosť preniknúť do osobných, stratených vecí pasažierov nákladného výťahu. V minulosti toto zvláštne múzeum vystavovalo predmety, ktoré boli nájdené v Pacifiku, dokumenty, ktoré si ľudia pozabúdali v kopírke a ďalšie veci, ktoré sú spojené s konkrétnym človekom, lenže jeho príbeh ostáva vždy zahalený rúškom tajomstva.

Najstarší kúzelnícky obchod

Ak rozmýšľate o kariére kúzelníka, toto je jednoducho obchod, kde musíte ísť! Funguje už od roku 1925 a všetci známi iluzionisti a kúzelníci majú svoje „vecičky“ priamo odtiaľto. Nájdete ho na Herald Square.

Skrytý dažďový prales

Vedeli ste, že aj v NY majú dažďový prales? No dobre, nie je ako ten amazonský, ale je to zaujímavý zjav. Priamo v strede Manhattanu. Budova zo skla a ocele, ktorá je sídlom Ford Nadácie, má vďaka použitému materiálu a tvaru vlastnosti ideálneho skleníka. Preto do stredu budovy dali mnoho tropických rastlín, ktoré divoko rastú všade naokolo. A vy sa cítite ako v pravej džungli.

new york - clanok

Angel Orensanz Foundation

Najstaršia synagóga v New Yorku z 19. storočia je pamiatkou na silnú a veľkú židovskú komunitu, ktorá kedysi žila na Lower East Side. Po druhej svetovej vojne počet židov rapídne klesol a synagógu museli preto uzavrieť. Keby nebolo židovského sochára Angela Orensanza, synagóga by bola zbúraná. Našťastie si však našla svoj účel – v roku 1986 ju Orensanz pretvoril na galériu a umelecké štúdio. Dnes je pôvodná synagóga dejiskom významných udalostí. Svoj koncert tu mal famózny Phillip Glass aj Lou Reed. Dokonca, pilotnú prehliadku tu mal aj Alexander McQueen.

Čo ste nevideli nikde na svete, zaručene uvidíte práve v New York City. Toto mesto má všetko! Stačí mať otvorené oči a hľadať tie zákutia, ktoré si vás podmania.

Čítajte aj:

Spoznajte s nami TO NAJ vo Viedni!

Tipy na letnú turistiku po Slovensku: Vyberte sa na vrcholy hôr aj do pralesa!

Jediný 7-hviezdičkový hotel na svete! Dovolenkový luxus zvaný Burj al Arab

ZANECHAŤ ODPOVEĎ