Allwetterbad, kúpalisko v rakúskom Scheibbse, poteší cenou aj prístupom

0
2458

Pri potulkách nie až tak vzdialeným Rakúskom Slováci siahnu po lyžovačkách, prírode, histórií, ale aj po kúpaliskách a termálnych prameňoch. V meste Scheibbs, ktoré môžete míňať počas smerovania na niektoré z alpských svahov v zime, alebo na účely letnej turistiky aj v lete, sme sa zastavili na kúpalisku, ktoré možno v okolí nič výrazne nepropaguje a o to viac vás poteší, ak nájdete príjemné ceny, priateľskú atmosféru a pohodu spojenú so zábavou. Kúpalisko je ideálne pre rodiny s deťmi, pre mladých, a pokojne aj starších milovníkov vody. My sme sa nechali zlákať na tobogan, o ktorom sme sa dočítali, že má 46 metrov a aj na vírivku. Štyri hodiny poriadneho kúpania a vodnej zábavy a necítiť sa ošklbaný, je pocit nie veľmi známy. V tomto prípade však na návštevníkov čakajú priateľské ceny a aj priateľský personál. Minimálne veselý príjemný chlapík v pokladni s ktorým nie je problém hovoriť anglicky, aj keď všade chýbajú anglické nápisy a tak Slovák neznalý nemčine môže pokojne vojsť do dámskych spŕch.

Scheibbs AllWetterbad

Zábava najmä pre mladých a pre rodiny
Kúpalisko je otvorené celoročne. Kým v lete nájdete vonku jeden väčší bazén s menším, vo vnútri sa nachádza celoročne dostupný hlavný bazén, vírivka, detský bazénik a tobogan so samostatným dojazdovým bazénikom. Hlavný bazén tvorí plocha veľká 176 m² vyhotovená z nerezu, čo je asi najlepšia voľba pri bazénoch, v ktorých nechcete prísť k úrazu, alebo prekvapeniam. Pre nadšencov loptových hier je tu niekoľko lôpt. V detskom bazéniku je malá voda pre najmenších a zároveň niekoľko plávajúcich hračiek pre ich zábavu. U nás by sme asi niečo také len tak nenašli, alebo doobeda ešte áno, potom už nie. V blízkosti hlavného bazéna je horúca vírivka s údajnou teplotou 34°C. Poteší tobogan, ktorý má vlastný dojazdový bazéník s naklopeným dojazdom, a hore má signalizáciu.

Záujemcom o saunu, alebo stravovanie, sú určené ďalšie priestory. Reštaurácia je na úrovni bazénov a sauna je na poschodí. Sprchy pre mužov aj ženy sú oddelené a skrinky sú riešené jednoduchou formou skriniek na zálohové 1 EURO. Niečo, čo je u nás neobvyklé je, že nie každý si skrinku zamkne, alebo si nechá nejaké veci aj mimo nej. Vie, že ich tam nájde a nikto si nedovolí ich zobrať. Niečo, po čom túžim aj u nás. Slušnosť je akousi samozrejmosťou. Aj medzi personálom, pokiaľ sa usmejete, dostávate opätovaný úsmev. Ak vám vyletí lopta z bazéna, niekedy sa nepostaví len jeden, ale aj traja, čo by vám ju radi podali a to aj napriek tomu, že musia vstať z vlastného pohodlia na ležadle.

Scheibbs Allwetterbad

Hodnotenie
Pri cestovaní sa snažíme nájsť zaujímavé miesta, aj miesta, ktoré sklamú a potešia zároveň. V Scheibbse sme narazili na zariadenie pôsobiace jednoducho, vo výborných cenách oproti mnohým iným podobným miestam. Zariadenie je čisté. Jednoduché, ale napĺňajúce nenáročné očakávania. Povrch kachličiek na miestach okolo bazénov a vírivky je vyhotovený z protišmykového materiálu. Za celý čas našej návštevy sme nezažili napriek behaniu a šanteniu detí žiaden pád a úraz. Samotní návštevníci zariadenia sú ohľaduplní v prípade osobných vecí aj čistoty okolo seba, čo taktiež dodáva celkovému dojmu určitý bod.

Scheibbs Allwetterbad

Informácie o cenách
Večerná karta Abendkart v čase od 17:00 stojí 3 € (dieťa od 6 do 15 rokov 1,8 €)a bazény máte k dispozícií na celé štyri hodiny do záverečnej, čo je 21:00 hodina. Celodenný vstup inak stojí 4,5 € (dieťa od 6 do 15 rokov 2,6 €) a k dispozícií sú aj ceny pre dôchodcov, skupiny, školské výlety a rakúskych študentov. Sauna je spoplatnená zvlášť.
Zariadenie nemá svoje vlastné stránky, pretože ide o zariadenie mesta. Viac informácií preto skôr hľadajte priamo na stránkach http://www.scheibbs.com . Zariadenie prijíma Niederosterreich Card.

Poloha
Scheibbs je okresné mesto v juhozápadnej časti Dolného Rakúska, kam zavítajú Slováci prevažne pri ceste do Álp. V prípade príchodu z diaľnice A1 sa za Pochlarnom vydáte na Wieselburg po ceste 25, kde ďalej pokračujete stále po tejto ceste až do Scheibbsu, ktorý je dostatočne značený od Wieselburgu. Cesta 25 vedie na juh a míňa mesto, preto je nutné po značení mesta odbočiť do jeho centra a pokračovať do jeho južnej časti, kde je pri rozľahlejšom parkovisku k dispozícií hlavná budova kúpaliska. Nie je výrazne značená nápismi, či reklamou, pokiaľ prichádzate autom.


Zväčšiť mapu

PARKOVANIE: veľmi dobré
CENY: veľmi dobré
ATRAKCIE: k dispozícií
STRAVOVANIE: k dispozícií
ČAS POPISOVANEJ NÁVŠTEVY: január 2014