Aplikácie na návrh interiéru, domov aj nábytku: Autodesk Homestyler

0
5277

Hľadaním zaujímavej, dostupnej a hlavne poriadnej aplikácie na návrh izieb, umiestnenia nábytku, dverí, dispozícií miestnosti a mnoho iného, sme mnohí strávili mnoho času. Celé roky sa na tom snažilo zarobiť niekoľko programátorov, mnoho ľudí sa vzdalo tejto možnosti, hoci o nej počuli a až pred pár rokmi mohla verejnosť využívať online aplikáciu od nábytkárskej spoločnosti IKEA. Určite vám však chýbal výber pestrejších typov nábytku a hlavne iný vzhľad izieb. Skúste napríklad tento tip.

Autodesk Homestyler aplikácia na navrhovaie interiéru

Aplikácia na návrh interiéru Autodesk Homestyler
Možno vaše očakávania splní práve táto aplikácia, ktorá sa volá Autodesk Homestyler. Potrebujete na svojej grafickej karte v počítači podporu funkcie WebGL. Čo vás následne čaká? Inštalácia je jednoduchá. Potvrdíte jej pridanie medzi aplikácie Google Chrome, pokiaľ idete cez tento prehliadač, a následne na ňu stačí len kliknúť. Pokiaľ smerujete priamo na oficiálne stránky, stačí kliknúť spustenie aplikácie. Prvé načítanie môže byť zdĺhavejšie a je spôsobené načítaním mnohých dát. Na výber máte z jazykov ako angličtina, španielčina, taliančina, francúzština, nemčina, ruština a čínština. Slovenčina, alebo čeština, či maďarčina chýba. Je dobré sa registrovať, získate tak možnosť ukladať svoje návrhy. Pri rýchlom internete nemáte problém okrem jazyka takmer s ničím. Začínate od nuly, od štvorcovej plochy a môžete formovať a modelovať tvar interiéru, či dokonca celého domu.

Ovládanie aplikácie
Pre začiatok je dobré si hore ponechať zobrazenie 2D a štvorcovú plochu, na ktorú môžete rozmiestniť rozlohu miestnosti. Ikonka zeleného domčeka dáva na výber niekoľko stavebných základných prvkov. Ako prvé budete mať prednastavenú možnosť BUILD a podkategóriu: Rooms, Walls and Areas. Štvorec uchopte v ľavom výbere a presuňte myšou na plochu. Potom mu upravte kliknutím na okraje smerovanie stien, alebo po kliknutí do stredu môžete celkom otočiť celú miestnosť. Najmä jedálne, alebo obývačky môžu mať rôzne výklenky a s nimi táto aplikácia počíta. Vyberte si viac miestností a naukladajte vedľa seba. Výber ikonky zeleného domčeka umožňuje vybrať s mnohých modelov dvier, okien, stien. Dokonca si môžete nastaviť aj terénny sklon podkladu budovy. V zariadení máte mnoho bohatých možností. Dole si nezabudnite prepnúť jednotky mierky ft (stopa) na metre, čo bude aj prehľadnejšie, aj reálnejšie. Pokiaľ navrhujete celý dom, ktorý má niekoľko poschodí, neprehliadnite funkciu hore na pravo zobrazenú ako FLOOR. Prednastavená hodnota je 1ST FLOOR a je možnosť pridať ďalšie poschodia.

Pri našom testovaní sme objavili aj chyby. Často sa môže stať, že niektoré doplnky sa nenačítajú a ich nasadzovanie v 2D režime ani nie je možné. Potrebujete preto aj rýchle internetové pripojenie.