Posledný diel Dva a pol chlapa a návrat Charlieho Harpera

0
5907

Dva a pol chlapaSeriál Dva a pol Chlapa definitívne skončil. Viac sa nebude nakrúcať, nebude pokračovať ani s postavou Alana Harpera či Waldena Smidta, ba ani v obnove s Charliem Harperom. Posledný odvysielaný diel v americkej televízií sa niesol v duchu návratu Charlieho Harpera. Veľké televízne prekvapenie totiž odhalí, že Rose celú smrť fingovala a rozdrvené telo v rakve nebolo Charlieho, ale niekoho iného. Ústrednú postavu, bez ktorej Dva a pol chlapa už nebolo to pravé, väznila pár rokov v studni pod domom.

Čo sa odohráva v poslednom diely?
Nasledovné riadky môžu prezradiť podstatný dej posledného dielu, ktorý diváka dokáže naštvať aj sklamať viac, ako by ste čakali. Z propagácie totiž ide o veľký návrat Charlieho Harpera. Z nechceného väzenia sa mu podarí ujsť postavením si lana z jeho obľúbených košiel a v celom poslednom diely sa dejú divy. Alanovi, jeho matke a Waldenovi chodia zvláštne výhražné SMS. Charlie si prevezme nevybratý honorár za predaj nahrávok za posledné roky a jeho bývalkám odrazu začnú chodiť šeky ako forma odškodného. Aj Jake sa má výborne, ako milionár vďaka Las Vegas sa príde pochváliť otcovi a hneď aj odchádza za svojou novou rodinou do Japonska. Pár ľudí sa obáva Charlieho návratu a preto podajú trestné oznámenie u policajta, ktorého prekvapivo hrá Arnold Scharzenegger. Vo zvláštnej úlohe sa tu ocitne aj herec Christian Slater.

Divný záver
Je známe, že Charlie Sheen, predstaviteľ Charlieho Harpera sa pohádal s tvorcami a hercami, čiže musel odísť. Realizoval sa vo svojom vlastnom seriály Angry Management v preklade Kurz sebaovládania. Na tento seriál sa dokonca v poslednom diely Dva a pol chlapa odkazuje ako „nič moc“. Úplný záver, pri ktorom si všimnú Alan s Waldenom, že k nim letí vrtuľník s klavírom je im jasné, že Charlie si nechal priniesť klavír, ktorý mu Walden z jeho domu odstránil už pred rokmi. V tej chvíli sa pred domom objavuje Charlie Harper…. ooou. Ide o neznámeho herca, ktorý je braný zo zadu v čiernej lesklej parochni, oblečený ako Charlie. Nečakanie ihneď zomrie, pričom scénka sa kamerou oddiali dozadu na toľko, že vidno skutočného režiséra Chucka Lorreho na jeho stoličke s menom. To aby každý vedel, že táto postava je skutočným režisérom. Hneď ako sa Charliemu začne vysmievať, že skonal, rovnako rýchlo skoná v tom momente aj on sám. Svojim spôsobom sa tak vysmieva Charliemu, seriálu a aby to nevyzeralo príliš útočne, nechá režisér zmárniť aj sám seba.

Návrat Charlieho Harpera bez Charlieho Harpera
Charlie Sheen, ktorý stvárnil Toppera v Žhavých výstreloch, nováčika v oscarovom filme Čata, a neskôr slávnu úlohu Charlieho Harpera, ktorá bola akoby kópiou jeho života, sa do seriálu nakoniec vôbec nevracia. Záver čakajú všetci fanúšikovia seriálu, pre ktorých bol odchod skutočného Charlieho dôvodom viac seriálu neveriť. Nakoniec však sklame. Záchranou je, že poslednému dielu nechýba humor a napätie, azda to najväčšie napätie, aké za posledné roky vôbec seriál dokázal priniesť.