Modré z neba zneužité na podvodnú zbierku neznámou ženou v Nitre a okolí

0
1752

Nedávno sme upozornili na nechutné zneužívanie relácie Modré z neba na podvodných facebook stránkach. Podvodných stránok by sme našli ešte viac, no dnes to s podvodom a zneužitím Modrého z neba zašlo ešte ďalej. Oficiálne facebook stránky a samotný Vilo Rozboril vydali verejne varovanie pred podvodnou zbierkou uskutočňovanou v mene Modrého z neba v Nitre a okolí neznámou osobou. Má ísť o ženu, ktorá oslovuje cudzích ľudí s prosbou o prispenie na realizáciu Modrého z neba. Nič také pritom relácia nikdy nerealizovala a tak ide o podvod. Správa na facebooku relácie odporúča odfotografovať túto osobu a odoslať fotografiu do relácie, prípadne priamo kontaktovať políciu.

Modré z neba, podvodná zbierka pre chorých

Správa s textom:

„Milí priatelia, máme naliehavú správu. Dozvedeli sme sa, že po Slovensku (najma Nitra a okolie) sa pohybuje niekto, kto sa vydáva za Modré z neba a robí zbierku na reláciu. S plnou vážnosťou upozorňujeme, že žiadnu zbierku po Slovensku nerobíme. Ide o podvodníka (máme informácie, že žena). Chceme vás preto poprosiť, ak by vás niekto oslovil, odfoťte si ho a kontaktujte nás alebo policajné zložky. A prosíme, zdieľajte tento odkaz a posielajte ďalej. Je neprípustné, aby sme dali priechod podvodníkom a zlodejom. Ďakujeme. VR“

Naozaj už ľudia nestíhajú prekvapovať rozsahom a výmyslami, ako podvodom vylákať od ľudí peniaze. Tento prípad má byť jeden z najčerstvejších a reaguje na neho známy moderátor práve z pred pár hodín.