Farma 2: okrem vulgárnosti prišlo aj na zabíjanie jahniatka

2
1163

Nesledujeme šou, ale zhodou okolností pri prepínaní udrelo do očí zabíjanie jahniatka. Najskôr šlo o zaregistrovanú hlášku o tom, že ide Veľká noc a k nej patrí veľkonočné jahňa. Na farme jedno jahňa mali a jeho osud bol v sobotnom diely spečatený. Kým asi viacerí diváci čakali, že budú ušetrení od pohľadu na zabíjanie jahniatka a porciovaniu mäsa, mýlili sa. Myslel som si to aj ja, ale keď sa začali viacerí skláňať k malej ovečke… áno, neprepol som. Pozrel som si to, kam až televízia zájde. Chce šokovať, aby sa o nej písalo? Alebo šokovať, aby schytala pokutu?

Vidieť sa dalo veľa
Kamery zabrali podrezané jahňa, jeho vešanie na klince, aj opracovanie kože. Videli sme porciovanie mäsa, aj to ako hospodár ukazoval „farmárom“ ľadvinky a učil ich niečo z anatómie. Čo už bolo priveľa, videli sme zakrvavené mäso, kožušinu, a neskôr aj zakrvavenú hlavu a vnútornosti, ktoré mali najväčší odporcovia zabíjania jahniatka zakopať pod zem. Okrem toho, že sa to robí viac na kraj a hlbšie, aby ich nevyorali na jar a aby ich hneď nevyhrabali vlci, to spravili tak, že na kameru sa na okamih hlava ovečky pozerala.

Úžasný divácky zážitok pred deviatou hodinou v sobotu večer. Kým poznám zabíjačky a nutnosť zabíjačiek z iných miest, toto a v hlavnom vysielacom čase bolo nechutné a prehnané. Celkovo neuveriteľne vulgárnu a pre medziľudské vzťahy na farme nechutnú šou toto ešte viac ponížilo.

2 KOMENTÁRE

 1. Kopie emailu, který jsem zaslal na adresu této komerční TV:

  Vážená paní, pane.

  Až do dnešního večera jsem byl Já i celá moje rodina fandou Vaší televize. Poslední dobou nás však začal od sledování odrazovat pořad F…., protože co tam bylo k vidění, to člověk často pak neví, jestli se má smát nebo plakat.

  Dnešní díl byl vrcholem, teď se budu moc krotit a snažit se být slušný, vrcholem lidské bezohlednosti ze strany tvůrců tohoto pořadu.

  Mám samozřejmě na mysli to surové zabití a rozporcování jehněte v přímém přenosu. Kdyby k odvysílání došlo někdy později v noci, tak bych to snad rozdýchal. Sledovalo to, bůh ví kolik tisícovek dětí kromě těch mých, bohužel jsem to těm mým nestihl zavčasu zarazit, nesledoval jsem to s něma.

  Nenapadlo by mě v životě, že takovou prasárnu odvysíláte něco po 20. té hodině. Dětska to hodně rozhodilo a jsem si jist, že nejen ty moje. Já sice nejsem vegetarián, ale taky je mi z této Vaší akce na farmě na zvracení!

  Jsou ale určitě bohužel i dětska, které to vraždění oslovilo. To je ale asi taky jeden z mnoha důvodů, proč toto národu ukazujete. Pak se budete divit a ukazovat ve večerních zprávách, jak jsou děti bezcitné, protože chladnokrevně zabili psa, nebo kočku, když to takhle půjde dál, tak klidně i spolužáka nebo spolužačku… Jenže problém je v tom, že Vy sami je tímto způsobem, který jste předvedli, k těmto skutkům nabádáte, abyste pak v hlavních zprávách mohly vykřikovat do světa, co dnešní děti dokážou. Dnes naším obývákem zněla TV M…… naposled. Jsem zhnusen. Skutečně už nevíte, jak udělat pořad sledovanějším? Tady to ale určitě ta správná cesta není.

  Obvykle na závěr dopisu zvyknu pozdravit, popřát hezký den…v tomto případě však tak neučiním.

 2. Tato sutaz uci krutosti a ludskej hluposti. Nic viac nedava, iba to negativne. Ubohe, musiet zaujat pozornost divakov zabijanim zvierat a vulgarizmami, psychickym vycerpanim a este ubohejsie, ked niekomu za vyhru stoji vlastna dostojnost. Zrejme nic rozumnejsie vymysliet nevedia. Len je vela aj tych, ktorych prave taketo amaterske a hulvatske relacie odradia pozerat uz takuto TV vobec. Je to pod ludsku uroven.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ