Výletná loď Quantum of the Seas vám ponúkne luxus aj zábavu

0
3068

Spoločnosť Royal Caribbean International, ktorá sa preslávila aj výnimočnou loďou Oasis of the Seas, už 2. novembra organizuje prvú oficiálnu plavbu ich najnovšej luxusnej lode Quantum of the Seas. Len nedávno sa vydala z dokov Meyer Werft v Nemecku, kde ju vyrobili, do Holandska, a následne sa presunie do Veľkej Británie, odkiaľ štartuje jej oficiálna transoceánska plavba. Za neopakovateľný zážitok, ktorý loď poskytne, si patrične aj zákazník zaplatí. Ojedinelým plusom však je, že napriek luxusu, ktorý loď ponúkne a jej veľkosti, sú v ponuke len kajuty s výhľadom na more. Všetok priestor v lodi rozmiestnený na 16 palubách je totiž riešený tak, aby ponúkol pasažierom ten najväčší komfort.

Quantum of the Seas

Loď Quantum of the Seas patrí do novej triedy lodí Quantum. Nasledujúca budúci rok bude loďAnthem of the Seas, presnejšie na jar 2015. Celkovo má Quantum 18 palúb, z toho pre klientelu a bežný personál využívateľných 16 palúb, váhu predpokladanú na 167 800 ton a kapacitu 4180 hostí. Jej domáci prístav bude New York – Cape of Liberty.

Ubytovanie a služby
Návštevníci a cestujúci v jednom majú k dispozícií komfortné ubytovanie rôzneho typu. Dokonca je k dispozícií aj loft, dvojposchodové ubytovanie, prípadne veľké apartmány s luxusnou výbavou izby. Pre ľudí je tu všetko. Ponuka orientovaná na rodiny s deťmi disponuje detskými animáciami, ba dokonca loď priamo spolupracuje s filmovým štúdiom DreamWorks (Shrek, Madagascar a pod.), ktorého postavičky skrášľujú detský svet. Možnosti sú doplnené o pestrý výber barov, spoločenských miestností, reštaurácia a aj priestory pre rôzne vystúpenia a animačné programy. Celý komfort vylepšuje fitnes, vírivky, sauny a kúpeľné procedúry.

Quantum of the Seas

Zábava a voľný čas
Ako inak vyplniť voľný čas na lodi, ak nie zábavným programom. Lezecká stena a súťaže v lezení sú nič oproti bazénom a umelým vlnám na ktorých sa dá surfovať. Pre milovníkov parašutizmu a voľného pádu je tu iFLY tunel, v ktorom môžete vychutnať simuláciu voľného pádu v kontrolovanom bezpečí. Ďalšou atrakciou, ktorú vidieť už z diaľky a loď podľa nej zaručene spoznáte, je North Star. Rameno, ktoré sa nachádza na najvyššej palube má na svojom konci kapsulu, do ktorej sa vojde okolo 20 ľudí a po zdvihnutí ponúkne neopakovateľný výhľad vo výške 300 metrov nad morom na celú loď a okolie z neopakovateľného uhla. Pozrieť si mohutnú loď z takéhoto miesta je neobyčajný zážitok. Súčasťou priestoru pre zábavu mladých je herňa s ponukou XBOX ONE hier. Internet má byť k dispozícií dokonca počas celého trvania plavby, čo je výnimočné a pre Slovákov závislých na pripojení skôr mínusom. Zaujímavosťou sú robotické ramená, ktoré v bare pripravujú drinky podľa vašich predstáv. Nahradili prácu barmana, ale ľudia sa majú na čo tešiť. Aby to s modernizáciou neskončilo, môžete si stiahnuť bezplatnú aplikáciu do svojho mobilu s ktorou môžete komunikovať s loďou, plánovať a rezervovať si termíny na atrakcie, alebo si pozrieť údaje o lodi a jej možnostiach.

Quantum of the Seas

Prvé plavby
Jej prvá plavba 2. novembra 2014 vyráža z britského Southamptonu a smeruje na Cape Liberty v New Jersey pri New Yorku (USA). Transatlantická plavba tak bude trvať 7 dní. Cena za tento termín a trasu sa pohybuje od 1349 USD. V cene máte všetok luxus, mimo rôzne menšie atrakcie a špeciality v á la carte reštaurácii, prípadne transfery a výlety, pokiaľ pri iných plavbách loď zastavuje na ostrovoch a chcete ich podrobne spoznávať. Druhou plavbou lode s cestujúcimi na palube bude od 18. novembra do 21. novembra 3 dňová plavba na otvorený Atlantický oceán a návrat naspäť. Za tento výletík si záujemcovia v prístave Cape Liberty v New Jersey zaplatia od 754 USD a viac. Aj tretie vyplávanie lode prinesie niekoľko dňový zážitok v podobnej cene. Štvrtá plavba lode Quantum of the Seas bude prebiehať od 23. novembra a skončí 1. decembra. Cestujúci vyrazia z Cape Liberty na Port Canaveral na Floride a navštívia aj Bahamy v prístavoch Cococay a Nassau. Poriadna okružná plavba po Karibiku prichádza až 1. decembra, kedy je možné v cenách od 1799 USD zažiť po troch dňoch plavby z New Jersey zastávku v hlavnom meste Portorika, na ďalší deň okúsite ostrov St. Maarten, na ďalšie dni jednotlivo aj ostrovy Martinique, Barbados a St. Kitts, po ktorých nasleduje cesta späť do New Jersey.

Oficiálne stránky: www.royalcaribbean.com