Televízia KLIK TV: bohatá filmotéka a nahrávanie televízie za každých podmienok

0
3464

KLIK TV stránkyV redakcii máme momentálne zaujímavú vychytávku, televíziu, bohatú zbierku filmov s počtom presahujúcim 2000 a k tomu zopár ďalších služieb v podobe slovenskej KLIK TV. Ide o televíziu, ktorú pripojíte k svojmu televízoru pomocou HDMI kábla, spojíte ju pomocou internetového pripojenia LAN, alebo WIFI a ste takmer ihneď spojený so svetom filmov, seriálov a dokumentov a pod. Zaujímavosťou je, že táto televízia vám bude fungovať, nahrávať seriály slovenských a českých televíznych staníc, a pripojí vás k obľúbeným filmom pokojne aj na dovolenke v Turecku, či u rodiny v USA. Potrebujete len dobré pripojenie. Plusom je aj fakt, že zariadenie vám nahrá nastavené seriály, správy, či filmy z kanálov aj vtedy, keď vám vypadne prúd, nemáte vôbec zariadenie pripojené, alebo ste prišli o internetové pripojenie.

Zariadenie pre pripojenie tejto televízie
Zariadenie je voľne v predaji v špecializovaných obchodoch s elektronikou a satelitnou technikou. Nie je potrebné nič montovať, vŕtať, a príjem televízie nie je nijako viazané na jedno miesto a môžete ju pokojne zobrať k priateľom. Teda aspoň my sme si to vyskúšali. Existujú dva druhy zariadenia. Do 50 EUR sa dá kúpiť zariadenie pre príjem internetu cez WIFI, a do 100 EUR je zariadenie pre príjem cez LAN a WIFI. Služba funguje cez paušál, ten je platiteľný aj cez SMS, rovnako ako aktivácia zariadenia prebieha taktiež cez SMS, alebo zatelefonovaním kódu operátorke. Inštalácia je veľmi jednoduchá.

Televízia v KLIK TV
Poteší výber slovenských a českých kanálov. Ide o štátne televízie, súkromné televízie, aj špecializované televízie. Nejde o živé vysielanie, takže nepozeráte živo to, čo prebieha, no všetko si môžete nahrať. Nastavíte si napríklad nahrávanie všetkých správ, obľúbené seriály, či vysielané filmy. To všetko po ich skončení na samotnej televízií sa uloží na cloud a z neho si jednoducho môžete pozrieť nahraté kanály. Spoľahlivo funguje voľba nahrávania jedného dielu, či celej série. Momentálne sme si to otestovali na Dva a pol chlapa na Markíze, zatiaľ čo v rovnakom čase vysiela televízia Prima Simpsonovcov, či seriál Stargate Hviezdna brána. Nevadí, že sa seriály prekrývajú. Dokonca nevadí, že vám nešiel polovicu dňa elektrickú prúd, pretože všetko nahrávanie prebiehalo na vzdialenom serveri. Je to zaujímavá vlastnosť, pretože ak bývate na viacerých miestach a všade máte pripojenie, televíziu môžete mať stále so sebou.

Ďalšie plusy, najmä v podobe filmovej zásoby
Súčasťou balíka služieb je FILMOTÉKA. Do nej sa dostanete priamo z hlavnej ponuky zariadenia. Na prvý pohľad ponúka niekoľko noviniek. Každý deň vás upúta niečo iné, nové veľkým pútačom, no tu výber filmov zďaleka nekončí. V hornom menu je na výber niekoľko žánrov. Filmy rozdelené do kategórií romantické, horor, triler, komédia, podľa skutočnej udalosti, vojnové, festivalové a pár ďalších, obsahujú novšie filmy, aj klasiku. Po pravde, mám problém občas vybrať, čo si pozrieť ako prvé. Hoci nepatrí medzi top, len včera sme pozreli Nekonečný príbeh, kde prekvapil slovenský dabing a pekná kvalita obrazu, ktorá niekoľkonásobne prekonáva priam až smutne zabudnuté VHS niekde v pivnici. Film, ktorý sme si pozreli dva krát, bol Výnimočný s Bradley Cooperom. Súčasťou filmotéky sú aj dokumentárne filmy. Dá sa povedať, že ide o tie lepšie, prípadne známejšie kúsky, kde často dominuje nejaký príbeh a výborné spracovanie. Ďalšou súčasťou je niekoľko seriálov, ktoré vychádzali na DVD, alebo ako televízna séria.

Doplnkové služby, ktoré sú za pár eur mesačne, či od filmu po eure, sú napríklad prístup k celkom novým filmom pár týždňov po kino premiére (avizujú príchod posledného filmu od Paula Walkera, či rozprávky pre deti Niko 2), ďalej prístup do výberu filmov len pre dospelých (+18), prípadne kanál len pre deti s rozprávkami a kreslenými seriálmi pre najmenších. Samozrejme všetko dabované do slovenčiny, alebo češtiny. Medzi doplnkové služby patrí aj prístup do ďalších služieb, ako sú európske filmy a artfilmy, či fashion televízie a módne prehliadky. Toto je oblasť, kam asi osobne nezavítam a tak som po nej ani nesiahol.

Technické fungovanie vychytávky
Celá vec funguje najmä na internetovom pripojení, ktorého rýchlosť by mala byť minimálne 2 MB za sekundu, aby bol chod a prehrávanie plynulé. Filmy sa síce načítavajú na diaľku, no akýmsi zázrakom to funguje celom inak ako Youtube. Vo vysokej kvalite získavate ihneď film, ktorý môžete kamkoľvek pretočiť bez nutnosti čakania akéhokoľvek načítania. Pozastavenie nie je problém. K malej krabičke (ak máte variant set top boxu KLIK S1 s LAN + WIFI), ale aj pri prijímači WIFI, máte diaľkové ovládanie s možnosťami ako voľba 4 smerov ovládajúcich menu, pri filme meniacich svoje funkcie na pretáčanie, ďalej máte k dispozícií krok späť, ovládanie hlasitosti a nastavenia. Nič neobvyklé a neznáme. Zariadenie má svoje vlastné napájanie, takže majte jednu zástrčku. Za výhodu však stále pokladám fakt, že vôbec nemusí byť zapnuté, keď nie ste doma. Pokojne tak môžete šetriť energiu a nestratíte žiaden zo seriálov. Súčasťou balenia je HDMI kábel slúžiaci na spojenie s televízorom.

Plusy:

 • perfektný výber filmov rôzneho veku a produkcie od Bruca Leeho, klasiky Jackieho Chana, cez Segalovky, horory staršieho aj novšieho dáta, po komédie, romantické filmy, dokumenty, vojnové krváky, klasické westerny, po filmy súčasnej tvorby, či dokonca nechýba bohato zastúpená česká klasika, filmy pre pamätníkov a kúsky, na ktoré sa v televízií ťažko čaká a na DVD sa ťažko zháňajú. Mám tým teraz na mysli filmy z éry Slavnosti sněženek, filmy s Tomášom Holým, S tebou mě baví svět…
 • Akýkoľvek film máte ihneď dostupný. Filmotéka ponúka podľa oficiálneho popisu 2000 filmov a prístupné sú všetky. Neplatí sa nič ďalšie
 • Istota žiadnych ďalších poplatkov a platby za nejaké prekročenie, či podobne.
 • Nie je viazané na konkrétne miesto, konkrétnu osobu, či konkrétny televízor
 • Nahrávanie kanálov je možné aj pri vypnutí prúdu, alebo sťahovaní, pretože samotné nahrávanie sa nedeje u vás doma
 • Nahrávanie televíznych kanálov aj kontinuálne a súbežne s viacerými
 • Televíziu sme v našom prípade nainštalovali s rozbalením a spustením prvého filmu do 12 minút. Bez zmlúv a faktúr, naťahovačiek. Fungujete ihneď a to bol vlastne prvý podnet, prečo o nej písať.
 • Ďalšie doplnkové služby využiteľné sezónne, či podľa potreby (chystaný nával detí môže oceniť kanál s rozprávkami), alebo využiteľné permanentne.
 • Do zariadenia je možné pomocou 3x USB portov pripojiť vlastný disk, pozerať vlastné filmy, prezerať fotografie, alebo pripojiť TF / MicroSD kartu z mobilu, fotoaparátu tabletu a pod.
 • …a ozaj. Žiadne reklamy.

Mínusy:

 • Kto nemá pripojenie na internet, túto televíziu nevyužije
 • Niektoré filmy v ponuke nenájdete. Samozrejme, nie všade nájdete všetko.
 • Menu s výberom žánrov by možno mohlo byť riešené výraznejšie, ale nie je to veľkou chybou
 • Rodičovská zámka sa dá ľahko vypnúť, stačí len šikovné dieťa. Pokiaľ však nie je zámerne zaplatená služba tohto druhu filmov, nepustí nakoniec žiaden.
 • Nahraté seriály, relácie, či filmy z televízie nezostávajú nahraté navždy (mínus ako pre koho)

Zhrnutie o TV KLIK
Televízia TV KLIK je zaujímavou vychytávkou, ktorá bude ideálnou pre ľudí v podnájme (ak nesmú vŕtať, upisovať sa službám a pod), či ľudí, ktorí radi využívajú svoj internet naplno. Ako vylepšenie bežného televízora prináša naozaj perfektný výber filmov, seriálov a dokumentov, ktorý dokáže nahradiť niekoľko regálov zaprataných DVD-čkami a obalmi od nich. U nás je minimálne na dva roky čo pozerať, pretože je akosi stále z čoho vyberať. Prístroj a služba bude ideálna aj pre tých, čo nemajú inú televíziu a nepotrebovali doteraz riešiť nejaký príjem signálu, pretože nič nestíhali. V tomto prípade si pokojne nastavíte nahrávanie relácií, ktoré vám bežne unikli a pozriete si ich aj večer, či v noci. Môj prípad, priznávam. Možno práve to je jej hlavné plus pre uponáhľanú dobu. Prístroj si dokonca môžete vziať a napojiť na televízor s HDMI portom napríklad u rodičov, u svokrovcov, či u kamaráta a môžete si pozrieť to isté, čo bolo u vás doma.

Foto: KLIK TV