Flitz, nový druh bicykla so zavesením tela je skôr odrážadlom

0
1345

V Nemecku vznikol nový druh bicykla, od ktorého si sľubujú vysoký úspech. V skutočnosti ide o takmer oblúkovú konštrukciu, pričom na oboch koncoch sú kolesá a v oblúku ste zavesení vy. Žiadne pedále, ale vlastné nohy. Autori tohto vynálezu Tom Hambrock a Juri Spetter s týmto čudom vyhrali školskú súťaž a chcú ho začať vyrábať vo veľkom.

Plusy aj mínusy
Bez sedadla, pedálov a reťaze. Nárvat do doby kamennej k Flinstonovcom, ako vynález uvádzajú rôzne články. Plusom vynálezu je možné označiť inováciu veci, no už ťažko ho nazvať bicyklom, ale skôr odrážadlom. Na jeho zaparkovanie je nutné iné miesto ako len bežný parking pre bicykle. Zvláštnosťou tohto odrážadla menom Flitz je aj fakt, že je určený len pre niekoho. Človeka držia popruhy, na nich je tiež zavesený po tom, čo naberie odrážaním dostatočnú rýchlosť. Nová športová pomôcka by mohla dostatočne posilňovať nohy, chrbát, brušné svaly a pri rovnováhe aj ruky. Kým niektorí nadšenci sa na túto novinku tešia, samozrejme sú tu aj skeptici.

Kam s nohami, keď bicykel naberie rýchlosť? A najmä ako sa bude skladovať? Závažnejšia otázka je, čo robiť, keď sú viacerí inej výšky a dosiahnu nohami na zem inak ako ostatní? Chudák hlava je uväznená a nemožnosť poriadne s ňou otáčať všade tvorí aj bezpečnostný problém. Popruhy na bruchu budú zaberákom na brucho… áno, i ja som skeptik. Pri všetkom tom nadšení, čo na internete v článkoch je, sú aj záporné ohlasy, no už priamo zo sveta bežných ľudí, nenovinárov… Na druhej strane však údržba tejto novej športovej pomôcky nestojí toľko, čo pri bežnom bicykli.