Grand Theft Auto Episodes from Liberty City bude v češtine

1
2315

Počítačová hra GTA Episodes from Liberty City bude v češtine. Nepôjde o oficiálny preklad, ale ako tradične, postarajú sa oň fanúšikovia hry, ktorý preklad bezplatne uvoľnia aj ostatným hráčom. Dlhodobo tak fungoval portál Cestiny.Cz a Slovenciny.Com, pričom preložených hier je naozaj veľa a zahrať vo svojom rodnom jazyku si vďaka portálom mohli Češi aj Slováci mnoho iných hier. Grand Theft Auto je však v jeho súčasnej a nie tak dávnej podobe čoraz viac a viac rozsiahlou hrou, čo sa netýka len herného sveta, ale aj textov použitých v hre. Preložiť počítačovú hru takéhoto rozsahu chce dobrý team, kopec voľného času, odvahu a odhodlanie investovať do toho kopec nervov. Asi najviac však hru ako aj preklad predstaví portál GTA.cz, ktorý je partnerským webom portálu s prekladmi Slovenciny.com a Slovenčiny sú zas partnerom našim. Len dodám, že hra je prekladaná presne. Ak je pôvodná hra neprístupná mládeži a sú v nej vulgarizmy, aj v preklade sa tieto vulgarizmy zachovajú. Ak vám vulgarizmy a hra vadia, potom nepozerajte na obrázok nižšie a hru nehrajte. Je to jednoduché…

„Ste fanúšikom akčných hier? Nech už je Vaša odpoveď akákoľvek, určite ste už počuli o famóznej sérií hier Grand Theft Auto, ktorú si za 14 rokov od vydania prvého dielu obľúbili státisíce hráčov na konzolách, počítačoch a smartfónoch.

Keď však svetlo sveta uzrel diel GTA IV, vyjadrenia hráčov na túto hru boli prinajmenšom rozpačité. Na jednej strane stála veľká rozloha mesta Liberty City (hernej napodobneniny New Yorku), realistické textúry modelov a ľudí, dejová línia či výborne spracovaný herný engine, na druhej strane „príšerná“ optimalizácia hry znepríjemňujúca hranie aj na výkonnejších zostavách a absencia niektorých obľúbených prvkov z predošlých dielov.

GTA Liberty City

Väčšinu z uvedených chýb sa podarilo vyriešiť vydaním opravných patchov a príchodom nových PC zostáv. Skutočný vietor do plachiet tejto hry priniesli až datadisky The Lost and Damned a The Ballad of Gay Tony, ktoré boli neskôr vydané pod spoločným označením Episodes from Liberty City.
Tieto datadisky si konečne môžete vychutnať aj v českom jazyku, ktorý Vám prináša tím Česko-slovenskí prekladatelia (ČSP) v spolupráci so stránkou Gta.cz, najväčším CZ/SK webom o sérií GTA. Na preklade pracovali Michal Tůma (organizátor), Daniel Mádl (technik a programátor), David Valenta, Martin Orský, Petr Jiránek, Ladislav Macháč, a JoeFive Zero. Začiatky prekladu siahajú do septembra 2011, momentálne je stále pravidelne doplňovaný a aktualizovaný. Za týchto pár mesiacov sa podarilo ČSP dokončiť preklad a zvládnuť to, čo už mnoho tímov pred nimi vzdalo. Rozhovory s autormi, rovnako ako samotný preklad a informácie o ďalších dieloch hry nájdete na spomínanom Gta.cz. Aktuálne info o preklade nájdete aj na fanstránke prekladu na Facebooku.“

Celý článok nájdete na stránkach Slovenciny.Com
Bohatú galériu ukážky českého prekladu zas nájdete na Facebooku menovaného portálu facebook.com/slovenciny

Comments are closed.