Tip na knihu: Prorok, Giordano Bruno opäť v akcii

0
1207

S.J.Parrisová prichádza s pokračovaním úspešného príbehu Kacír  a opäť s charizmatickým Giordanom Brunom, ktorý nebol iba mníchom, či filozofom, ale aj špiónom. Jej novinka Prorok sľubuje zimomriavky, návrat do konca 16.storočia, obdobia kacírstva a najmä príbeh, ktorý si zamilujete. Siahnite po veľkom historickom dobrodružstve.

Giordano Bruno je opäť povolaný do služby šéfom kráľovninej výzvednej služby. Má sa votrieť  do sprisahaneckých radov a získať usvedčujúce dôkazy o tom, že niekto chce kráľovnú Alžbetu zavraždiť. Schyľuje sa totiž k zriedkavému astrologickému úkazu, konjukcii Jupitera so Saturnom, čo je aj v roku 1583 ideálna príležitosť na radikálny čin.

Pozrite si trailer k novinke Prorok:

Prívrženci Márie Stuartovej pripravujú zvrhnutie právoplatnej panovníčky, na kráľovskom dvore sa nájde mŕtvola dvornej dámy s okultistickým symbolom vyrezaným do kože a hoci je Bruno prefíkaný, jeho nepriatelia takisto. Žije v ustavičnom strachu, že vyjde najavo jeho pravá totožnosť. Dôkaz má na dosah ruky. Ale vražda mladej ženy môže byť iba čriepkom oveľa hrozivejšej skutočnosti…

Prečítajte si na BUX.sk úryvok z knihy Prorok.