Ste nespokojní so svojím súčasným životom? Skúste túto knihu

0
1323

Objavte vnútorný pokojVšimli ste si, že na západe máme viac psychológov, poradcov, sociálnych pracovníkov a profesionálov na duševné zdravie ako kedykoľvek predtým, ale počet ľudí, trpiacich depresiami, úzkosťami a ďalšími duševnými poruchami stále narastá?

V tejto situácii čoraz viac ľudí hľadá cesty, ako sa dostať z bolesti a utrpenia, lebo začínajú byť neznesiteľné. Lenže ako ste už možno zistili, zmeniť diétu, prácu, partnera, vzhľad alebo čokoľvek vonkajšie vám pokoj neprinesie.
Na druhej strane, snahy zmeniť myslenie, zvýšiť si sebadôveru či zmeniť vzorce svojho správania vo vás i tak zanechajú pocit prázdna, túžbu po väčšej zmene, potrebu zlepšiť sa ešte viac.

Novinka Objavte svoj vnútorný pokoj vás jednoducho a ľahko prevedie návodmi, tipmi a trikmi, ako nájsť pokoj práve teraz bez väčšej námahy. Žiadne odborné výrazy, žiadne náboženstvá, žiadne otázky new age, len prostý návod ako byť šťastný. Oli Doyle je známy tým, že mindfulness učí priamo, bez vaty.
Kniha pre všetkých, kto hľadajú jednoduchého a praktického radcu ako žiť všímavo, je táto kniha nutnosťou.

Prečo sme nešťastní?
Prvá časť knihy na jednoduchom príklade vysvetľuje, čo v prvom rade spôsobuje, že ľudia sú takí nešťastní. Vezme vás na prehliadku disfunkcií a zmäteností, ktoré denne vedú k utrpeniu na tejto planéte, a porozprávame sa o základných problémoch, vznikajúcich z nášho narábania s myšlienkami a pocitmi, lebo predovšetkým tie spôsobujú, že sa cítime nešťastní.

Druhá časť opisuje cestu bdelej pozornosti v každodennom živote. To, aký je život v prítomnom okamihu a ako túto cestu môžete začať ešte dnes.

„Pokiaľ žijete stratení v myšlienkach, nežijete skutočne – ste iba duch,“ píše vo svojej knihe Objavte svoj vnútorný pokoj autor Oli Doyle. „Život prežívaný iba cez myseľ a jej príbehy je ako čierno-biela fotka nádherného západu slnka: bezvýrazný a otupný. Ak vás už nebaví takýto otupný život plný bolesti a utrpenia a rozmýšľate, čo urobiť, ako to zmeniť, tak vám gratulujem, vaša cesta sa práve začala. Bdelá pozornosť vás môže oslobodiť z tohto bolestného, zmäteného života. Ale čo je to bdelá pozornosť a kde sú začiatky takejto praxe?“