Čo sa najviac čítalo na čítačkách a tabletoch v júli?

0
1244

Krimi a špeciálne severské detektívky, ale najmä oddychové romance a príbehy pre ženy. Ktoré knihy konkrétne sa najviac sťahovali v júli na tabletoch, čítačkách a smartfónoch? Ako vyzerá TOP 10 za mesiac júl? Do najsťahovanejšej desiatky sa po prvý raz nedostala žiadna slovenská kniha.

Jake našiel lásku svojho života, s ktorou si už predstavuje svoju budúcnosť. Namiesto toho ho Natalie opustí a o pár dní ho pozýva na svadbu s mužom, ktorého práve stretla. Zúfalý Jake šesť rokov skrýval svoje zlomené srdce a venoval sa kariére univerzitného profesora. Šesť rokov dodržiaval sľub, že manželov nechá na pokoji, a šesť rokov ho ťažili mučivé sny o Natalinom živote s Toddom. Až raz jedného dňa…

Takto sa začína strhujúci triler Šesť rokov od Harlana Cobena, ktorý predal vyše 60 miliónov kníh a preložili ich do 41 jazykov. Je to šokujúci trhák, v ktorom sa opäť ukázala Cobenova genialita priklincovať vás ku stoličke. Alebo k tabletu, prípadne k čítačke. Kniha Šesť rokov sa stala v júli najpredávanejšou e-knihou na platforme WOOKY, ktorú využívajú viaceré známe e-shopy a ponúka na Slovensku takmer 11.000 e-kníh. Čo sa teda najviac čítalo na tabletoch, čítačkách a smartfónoch za minulý mesiac? Ako vyzerá TOP 10 za mesiac júl?

Spomínaný triler Šesť rokov je ten typ knihy, pri ktorej vypínate telefón a zostávate dlho do noci čítať. „Nádhera Cobenovho remesla je v tom, ako nás dokáže prinútiť, aby sme vnímali a videli čosi, čo vôbec tak nemusí byť…“ píše Washington Post. V TOP 10 sa umiestnili aj ďalšie dve detektívky. Severské adrenalínové krimi Šum (4.miesto) a Nesbov Netopierí muž (7.miesto). Viac mrazivých príbehov nájdete na www.severskekrimi.sk.

Výborne sa v júli darilo romanciam a  románom pre ženy. Druhou najsťahovanejšou e-knihou bol román Iba jeden deň o čerstvej maturantke Allyson. Ide o pokračovanie úspešného hitu Iba jeden rok. Dievča z dobrej americkej rodiny stretne počas výletu do Európy na netradičnom pouličnom predstavení Shakespearovej hry bezstarostného holandského herca Willema. Okamžite to medzi nimi zaiskrí. A osud ich zavedie dokopy opäť…možno preto, aby jediný deň urobil v jej živote neuveriteľné zmeny.

Na stupeň víťazov sa dostala aj erotika – Hrana pokušenia od Eve Berlinovej. Tretí záverečný diel mimoriadne obľúbenej BDSM trilógie, v ktorej autorka nekompromisne rúca hranice zakázaného. Len pre vysvetlenie – BDSM je súhrnný názov pre široké spektrum alternatívneho sexuálneho správania.

Z ďalších miest spomeňme deviate miesto pre cyklistu Lancea Armstronga (novinka Lož na kolesách), či Analfabetku, ktorá vedela počítať od autora megaúspešného Storočného starčeka.

Rebríček TOP 10 najpredávanejších e-kníh za uplynulý mesiac zverejnila platforma Wooky, ktorá má najväčšiu ponuku na našom trhu (takmer 11.000 e-kníh a viac ako 120 titulov e-periodík, najnovšie pribudli aj audioknihy). Údaje o predajoch zhromaždila z e-shopov, ktoré fungujú na tejto platforme, ako Rajknih.sk, iBux.sk, Klobook.sk, Gorila.sk či oKnihe.sk.
Rebríček nezohľadňuje predaj cez Martinus, ani od vydavateľov, ktorý predávajú cez Amazon, či iBookstore.

TOP 10 najpredávanejšie e-knihy za júl 2014

1) Šesť rokov (Harlan Coben)
2) Iba jeden deň (Gayle Formanová)
3) Hrana pokušenia (Eve Berlinová)
4) Šum (Anders de la Motte)
5) Jednoducho neodolateľná (Jill Shalvisová)
6) Jedine s ním (Lisa Renee Jonesová)
7) Netopierí muž (Jo Nesbo)
8) Citadela (Kate Mossová)
9) Lož na kolesách (Juliet Macurová)
10) Analfabetka, ktorá vedela počítať (Jonas Jonasson)

Zdroj: BUX.sk