Čo privedie deti opäť ku knihám? Nový fenomén Denník odvážneho bojka

0
1335

Možno to už znie ako klišé, ale dlho sa tvrdí, že Harry Potter ich znova priviedol k čítaniu…niektoré deti pri knihách zostali, no mnohé opäť utiekli k internetu, Facebooku, počítačovým hrám, na Skype alebo najjednoduchšie pred televíznu obrazovku. Aj preto odštartovala veľká súťaž Denník odvážneho bojka, ktorá deťom pripomenie, že čítanie môže byť zábavné a ešte môžu vďaka nemu vyhrať skvelé ceny za 10.000 EUR.

Všetko spôsobila séria Denník odvážneho bojka, ktorá sa stala vo svete fenoménom. Milióny predaných kníh, takmer tri roky v prestížnom rebríčku detských bestsellerov New York Times, sfilmovaný prvý diel, ktorý sa dostal na DVD, Blu-ray aj do iTunes. Príhody smoliara Grega očarili celý svet a teraz si získavajú aj slovenské deti. Na stránke www.dennikodvaznehobojka.sk sa môžu zapojiť do súťaže a stať sa hrdinom celej triedy. V jednotlivých kolách pridávajú svoje vlastné trapasy, hlasujú za tie najvtipnejšie, môžu si pridať body vďaka Bojkokvízu zostaveného na základe jednotlivých kníh…a napokon môžu vyhrať úžasné ceny.
Súťaž Denník odvážneho bojka je určená pre žiakov základných škôl a osemročných gymnázií na Slovensku. Prebieha v štyroch kolách – postupne žiaci pridávajú trapasy so spolužiakmi, rodičmi, učiteľmi a napokon trapasy na verejnosti. Zároveň zbierajú body a hrajú nielen za seba, ale aj za triedu a celú školu. Odmeňovaní sú totiž nielen žiaci (knihami, tabletmi či celodennými lístkami do vodného sveta v rakúskom St.Martins), ale ako škola môžu vyhrať notebooky či vybavenie školskej knižnice v hodnote 2×2500€, a pre triedu s najväčším počtom bodov je pripravené veľké dobrodružstvo v rakúskom Safari.
Žiaci majú prirodzene aj ťahák – inak by to nešlo :). Priebežne sa na stránke objavujú Bojkokvízy, v ktorých sú otázky z jednotlivých dielov série. Nahrané body sa im potom pripočítajú k celkovému skóre, a šanca na výhru sa tak zvyšuje.
Denník odvážneho bojka je detská séria o smoliarovi Gregovi, ktorý si píše denník. Opisuje svoje zážitky v škole, s kamarátmi, doma s dvomi bratmi. Zabavíte sa na trapasoch na hodinách plávania či zápasenia, s dievčatami, smoliarske kúsky s rodičmi, a to všetko je doplnené vtipnými ilustráciami. Nielen mladí čitatelia sa opäť majú na čo tešiť, ale knižná séria si získala aj dospelých čitateľov.
Všetko o Gregovi a veľkej súťaži nájdete na www.dennikodvaznehobojka.sk.