Rusi zachytili podozriovo silný signál z vesmíru. Vypočujte si, ako znie.

2
5431

Astronómovia pravdepodobne našli dôkaz inteligentného života mimo našej planéty. Komunita vedcov, ktorá intenzívne skúma vesmír a zachytáva akékoľvek signály, ktoré by mohli znamenať, že „tam vonku“ je život, konečne niečo objavili. Signál bol zachytený zariadením v Rusku. Zachytilo ho rádio teleskop menom RATAN-600 v meste Zelenchukskaya v južnej časti Ruska.

Silný signál v smere HD14595, čo je hviezda zhruba 95 svetelných rokov vzdialená od zeme s predpokladaným vekom 6,3 biliónov rokov bol zachytený ruskými astronautami. Tento systém (ťažko povedať, či ho nazývať slnečnou sústavou) má minimálne jednu potvrdenú planétu HD164595 b, ktorá je veľmi podobná veľkosti nášho Neptúna. Avšak, vedci nevylučujú, že tu môžu existovať aj ďalšie planéty.

„Nikto netvrdí, že tento signál je práca mimozemskej civilizácie, no rozhodne stojí za to to minimálne preveriť.“ povedal Paul Gulster, autor webstránky Centauri Dreams.

Viac informácii prinesieme po tom, ako bude tento objav prediskutovaný na špeciálnom SETI stretnutí, počas 67. medzinárodného astronomického kongresu v Mexiu, už 27.septembra.

ZDROJ: http://arstechnica.com/science/2016/08/seti-has-observed-a-strong-signal-that-may-originate-from-a-sun-like-star/

2 KOMENTÁRE

  1. to ste prekladali z originálneho ruského článku? asi nie že, ked sú tam údaje v amerických mierach:
    s predpokladaným vekom 6,3 biliónov rokov
    správne má znieť 6,3 miliárd rokov, bilióny majú v USA! 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ