Rusko začína sťahovať vojsko zo Sýrie

0
1931

67637606 - auckland - nov 20 2016: hmnzs te kaha (f77) arrives at auckland, new zealand as part of the nz navy�s 75th birthday celebrations.

Rusko oznámilo začiatok sťahovania sa zo Sýrie – prvý odpláva Admiral Kuznecov

(TASR) – Ako prvý krok odsunu svojich jednotiek zo Sýrie sťahuje Rusko od sýrskeho pobrežia lietadlovú loď Admiral Kuznecov a niekoľko ďalších vojnových lodí z jej flotily, oznámil dnes náčelník generálneho štábu ruskej armády Valerij Gerasimov.


Tip redakcie: CES 2017: Táto inteligentná kefa na vlasy vás naučí ako sa správne česať


Rusko sťahuje vojsko zo Sýrie

Podľa ruskej tlačovej agentúry TASS generál uviedol, že „v zmysle rozhodnutia vrchného veliteľa ruských ozbrojených síl (prezidenta) Vladimira Putina začína ministerstvo obrany „sťahovať zoskupenie ozbrojených síl v Sýrii“. Moskva je hlavným podporovateľom vlády a vojenských síl sýrskeho prezidenta Bašára Asada v občianskej vojne, ktorá už dlhší čas blízkovýchodnú Sýriu ničí a devastuje.

OSN schválila rezolúciu

Bezpečnostná rada OSN schválila v posledný deň uplynulého roka rezolúciu podporujúcu prímerie v Sýrii a začatie mierových rokovaní. Ruskom navrhnutá rezolúcia predpokladá vytvorenie prechodnej sýrskej vlády, ktorá vyvedie túto krajinu z vojny.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov sa domnieva, že do mierového procesu by sa mohli po inaugurácii novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa zapojiť aj USA. Najvyšší ruský diplomat by si takisto prial, aby sa na dialógu zúčastnili aj zástupcovia Egypta, Saudskej Arábie, Kataru, Iraku, Jordánska a OSN.

Čítaj tiež:

Deutsche Bank zaplati 95 mil. USD za daňový podvod

CES 2017: Táto inteligentná kefa na vlasy vás naučí ako sa správne česať

CES 2017: Spoločnosť Faraday Future predstavila FF 91 – rýchly elektromobil, ktorým chce zaútočiť na Teslu