Nový iPhone 7 vychádza už zajtra

0
2209

Nový iPhone 7: Čím chce prekonať starších súrodencov?

iphone-518101_1920

Tak ako každý rok, aj tentokrát všetci fanúšíkovia iPhonov netrpezlivo očakávajú nový iPhone 7. Čo nám ponúkne nová 7 a čím sa chce odlíšiť od svojich starších predchodcov si povieme v tomto článku. Dúfame, že sa nedočkáme niečoho podobného ako pred dvoma rokmi, keď sa na začiatku predaja objavila aféra bendgate, pri ktorej sa majiteľom nechcene ohýbalo celé telo telefónu.

Podľa „uniknutých údajov“ nám tento rok Apple predstaví dvojicu telefónov. Malo by pri tom ísť o modely 7 a 7 plus, ktoré budú mať rovnaké veľkosti a rozlíšenie displejov, ako ich starší súrodenci. V prípade iPhone 7 by mal ísť o 4,7 palcový displej a o niečo väčší iPhone 7 plus bude mať 5,5 palca.


Prečo je dôležitý výber profesionálneho servisu mobilov?

Zmeny, o ktorých sa v zákulisí sušká však naznačujú, že tvorcovia neprišli s niečím revolučným, a pri nových súrodencoch sa dočkáme skôr vylepšenia starých, ale osvedčených vychytávok.

O plynulý chod systému sa postará procesor A10, ktorý bude doplnený v prípade iPhone 7 o 2 GB RAM pamäte a u väčšieho súrodenca to budú 3 GB. Konkurencia síce prichádza s telefónmi, ktoré majú RAM už o veľkosti 4 GB, Apple však nemal nikdy problémy s plynulosťou systému, a preto nie je žiaden dôvod, prečo by sme sa mali obávať .

Problémom pri predchadzajúcich modeloch bola výdrž batérie, kedy ste museli použiť nabíjačku každý deň. Zatiaľ sa hovorí o zvýšení kapacity z predošlých 1715 mAH na 1960 mAH, a pri iPhone 7 plus z 2750 na 2910 mAH. Či to pomôže uvidíme až v praxi. Kombinácia rovnakého displeja, energeticky menej náročného procesora a väčšej batérie snáď prinesie želané zlepšenie.


Máte strach z nádoru, spôsobeného mobilným telefónom? Takto mu predídete

Rozlíšenie fotoaparátu zostáva na hranici 12 Mpx. Vylepšením však prejde svetelnosť objektíva, ktorá bude mať parametre f/1.9. Novinkou bude dvojica objektívov pri modeli 7 plus. Každý objektív vytvorí snímku v odlišnom režime a softvér ich spojí dokopy. Niečo podobné môžeme vidieť aj u tohtoročnej novinky Huawei P9. Ďalším vylepšením fotoaparátu je optická stabilizácia. Tá odstráni nechcené rozmazanie pri pohybe ruky.

Čo však zamrzí nejedného používateľa, je chýbajúci 3,5 mm jack konektor na slúchadla. Náhradou by mali byť Lighting slúchadla, pre ktoré je umiestnený konektor na spodnej strane spolu s reproduktormi.

Podľa údajov nový iPhone 7 prináša odolnosť telefónu pri ponorení vo vode do polmetrovej hĺbky.

Nové modely budú mať v základnej výbave 32 GB interného priestoru. Hovorí sa aj o variáciach s 256 GB. Tento krok môžeme len kvitovať.

Predaj na Slovensku by mal podľa odhadov začať niekedy v polovici októbra. Cena by sa mala pohybovať niekde okolo hranice 790 Eur. U väčšieho modelu si priplatíte asi o stovku viac.

Prečítajte si:

Futuristický fast food, hranolčeky zdarma

Asi minuli mäso na sushi. Japonci opäť začínajú loviť vzácne veľryby

ZANECHAŤ ODPOVEĎ