KĽDR žiada Malajziu o vydanie tela nevlastného brata vodcu Kim Čong-una

0
1136

16348734 - monuments and architecture, north korea, pyongyang

(TASR) –  Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) žiada o okamžité vydanie tela Kim Čong-nama, nevlastného brata vodcu Kim Čong-una, a neželá si, aby v Malajzii vykonali jeho pitvu. Malajzijské úrady to odmietajú, informovala dnes spravodajská televízia Sky News.


Tip redakcie: Francúz žaluje Uber o 45 miliónov, pretože chyba v nastaveniach súkromia prinútila jeho ženu k rozvodu


Kimovho nevlastného brata asi zavraždili dve ženy

Kim Čong-nam zomrel v pondelok po tom, ako skolaboval na medzinárodnom letisku v malajzijskej metropole Kuala Lumpur, odkiaľ mal cestovať do Macaa, kde žil v exile. Malajzijská polícia má na základe analýzy záznamov z bezpečnostných kamier na letisku podozrenie, že ho zavraždili dve ženy. Polícia dnes na letisku v Kuala Lumpure zadržala ženu s vietnamským pasom, ktorá je podozrivá z Kimovej vraždy. V čase zadržania bola sama. Pri sebe mala cestovné doklady na meno Doan Thi Huong, patriace žene narodenej v máji 1998 vo vietnamskom meste Nam Dinh.   

Kim Čong-nam je najstarším synom bývalého severokorejského diktátora Kim Čong-ila. Narodil sa v roku 1970 z jeho vzťahu s herečkou Song Hje-rim. Kim Čong-nam bol v rokoch 1998-2001 považovaný za nástupcu svojho otca. V roku 2001 ho zadržali na letisku v Japonsku, keď cestoval na falošný pas. Predpokladá sa, že práve po tomto incidente jeho otec prehodnotil toto možné nástupníctvo a jeho favoritom sa stal Kim Čong-namov nevlastný brat Kim Čong-un.

Čítaj tiež:

Francúz žaluje Uber o 45 miliónov, pretože chyba v nastaveniach súkromia prinútila jeho ženu k rozvodu

V USA je množstvo nebezpečných priehrad, ktoré sú ako tá v Oroville

Recenzia filmu: 50 polôh mikrospánku alebo ako som (ne)prežila (ne)erotický „thriller“ v kine

ZANECHAŤ ODPOVEĎ