Ukrajina opäť prerušila dodávky vody

0
986

25386976 - kiev, ukraine - january 25, 2014: mass anti-government protests in the center of kiev. barricades in the conflict zone on hrushevskoho st.

(TASR) – Dodávky vody vo východoukrajinskom meste Avdijivka sú opäť prerušené. Podľa ukrajinskej vlády zasiahla v noci nadnes miestnu filtračnú stanicu strela proruských militantov. Šéf spoločnosti Voda Donbassa ale tvrdí, že útočili vládne sily.


Tip redakcie: Šialené predstavy architektov odhaľujú ako bude vyzerať “Mesto Budúcnosti”


Ľudia zostali bez vody

„Filtračná stanica dostala priamy zásah. Prestalo sa pracovať. Ľudia sa schovávajú v protileteckom kryte. Mesto je opäť bez vody,“ oznámil na svojom twitterovom účte ukrajinský vicepremiér Hennadij Zubko. Riaditeľ štátnej vodárenskej spoločnosti Voda Donbassa Oleg Mokrij však uviedol, že na doneckú čistiareň odpadových vôd zaútočili vládne sily. „Budovy, sklad s chlórom, administratívne priestory a rezervoáre dostali šesť zásahov“, povedal Mokrij, ktorého citovala proseparatistická Donecká tlačová agentúra (DAN). Pracovníci čistiarne strávili noc v protileteckom kryte, dodal Mokrij. DAN poznamenala, že donecká čistiareň odpadových vôd sa nachádza medzi Avdijivkou, ktorú kontroluje Kyjev, a mestom Jasynuvata, ktoré kontrolujú separatisti. Čistiareň poskytuje vodu obciam na oboch stranách kontaktnej línie a opakovane sa stala terčom ostreľovania.  

Agentúra UNIAN pripomenula, že ruské jednotky a proruskí militanti začali 29. januára masívne ostreľovať Avdijivku. Po útoku z 30. januára zostalo takmer 34.000 obyvateľov mesta bez dodávok elektriny, tepla a vody. Hovorca ukrajinského ministerstva obrany Oleksandr Motuzianyk 10. februára oznámil, že situácia v Avdijivke je napätá, ale mesto je už opäť pod kontrolou armády a miestnych úradov.

Čítaj tiež:

Je možné, že CIA otrávila Boba Marleyho rakovinou v topánke

Berlínsku literárnu cenu získala rodáčka z Rimavskej Soboty Ilma Rakusa

Pápež František: Lepšie byť ateistom než pokryteckým veriacim

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokIracká armáda postupuje
Ďalší článokZáhada menom Lochness
administrátor stránok, autor článkov o rôznych zaujímavostiach zo sveta zábavy, vedy, zistenia a akcie...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ