Chrípka cez týždeň zatvorila jednu základnú a päť materských škôl

1
1562

Chrípka, ktorej sezóna sa začala s príchodom októbra, aj počas tohto týždňa potrápila tisíce Slovákov. Lekári celkovo nahlásili 4226 prípadov chrípky a jej podobných ochorení. Chorobnosť oproti minulému týždňu vzrástla o 0,1 percenta. Chrípkové prázdniny mala jedna základná a päť materských škôl.

Ako ďalej informoval hlavný hygienik SR Ján Mikas, lekára vyhľadalo spolu 45.096 pacientov s akútnymi respiračnými ochoreniami vrátane chrípky. Chorobnosť tak stúpla o 2,5 percenta. Celkovo bolo najviac chorých v Bratislavskom a najmenej v Prešovskom kraji. V rámci aktuálnej chrípkovej sezóny sa nezaznamenal prípad ťažkých akútnych respiračných ochorení (SARI).


  TIP redakcie: Pre globálne otepľovanie „ožívajú“ nebezpečné choroby


thermometer-1539191_1920
Chrípková sezóna začala

Chrípková sezóna začína

Chrípková sezóna potrvá do apríla. Nie každé prechladnutie či kašeľ však automaticky znamená, že človek dostal chrípku. Epidemiológovia radia v tomto období v rámci prevencie často vetrať, umývať si ruky, primerane sa obliekať, vyhýbať sa priestorom s vysokou koncentráciou ľudí. Šíreniu nákazy medzi škôlkarmi môžu zabrániť ranné kontroly pred vstupom dieťaťa do kolektívu.

Prečítajte si tiež: Najvyššiu úmrtnosť za posledných 10 rokov zaznamenali vlani v Trnavskom kraji

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ