Aktuálne: Rodiny obetí zmiznutého lietadla Malaysia Airlines chcú stále pátrať ďalej

0
1735

Pred budovou čínskeho ministerstva zahraničných vecí v Pekingu protestovali dnes približne dve desiatky príbuzných cestujúcich, ktorí sa nachádzali na palube nezvestného lietadla spoločnosti Malaysia Airlines linky MH370. Lietadlo s 239 osobami na palube zmizlo pred viac ako dvoma rokmi nad Indickým oceánom. Informovala o tom agentúra AP.

Protestujúci, ktorí sa zišli pred budovou ministerstva, požadovali pokračovanie v pátraní po nezvestnom stroji, ktoré má byť po dokončení prehľadávania vytýčenej oblasti prerušené. Ministrovi zahraničných vecí chceli odovzdať petíciu označujúcu rozhodnutie o prerušení pátrania za „nezodpovedné“. Lietadlo  Boeing 777-200ER s 239 osobami na palube zmizlo počas letu z Kuala Lumpuru do Pekingu 8. marca 2014. Ide o jednu z najväčších leteckých záhad vôbec. Kus krídla – vztlakovú klapku – vyplavilo vlani v júli more na pobrežie francúzskeho ostrova Réunion.

malaysia

Vyšetrovatelia doteraz nepotvrdili po nezvestnom lietadle nijakú inú stopu. Podmorské pátranie v južnej časti Indického oceánu – najnákladnejšie v dejinách – neprinieslo doposiaľ nijaké výsledky. Preskúmalo sa 110.000 kilometrov štvorcových a zostáva ešte 10.000 kilometrov štvorcových vytýčeného morského dna. Akciu riadia malajzijské, austrálske a čínske úrady.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ