Aktuálne: V Brazílii ryby nepohrdnú ani pivom! Vedci ich skúmajú.

0
3297

V Brazílii zachytili rybu, ktorá pila pivo priamo z člna! Veľký tvor pivo najprv zacítil  v rieke a tak sa rozhodol vystrčiť hlavu z vody.  Následne si odpočinul na boku lode keď mu priateľský rybár ponúkol nápoj.  V pozoruhodnom videu, ktoré bolo nahrané na YouTube možno vidieť ako ryba  hltá pivo a pred návratom pod vodu si ešte odpije 20 obrovských dúškov. 

Osoba, ktorá nahrala toto video, uviedla v titulku : ,,V Brazílii dávame pivo aj rybám. Lol.“   Otázkou však je, môžu ryby piť alkohol? Zrejme áno!  V roku 2014 vedci zistili, že ryby skutočne plávajú rýchlejšie, keď sú opité.  Maurizio Porfiri, docent na Univerzite polytechnického inštitútu strojárstva v New Yorku (New York University Polytechnic Institute of Engineering), podrobil húfy rýb rôznemu množstvu alkoholu.

Opitá ryba plávala rýchlejšie, bola viac agresívnejšia a pravdepodobne sa menej obávala predátorov.  Namiesto ignorovania intoxikovaných priateľov, ich triezve ryby nasledovali a kopírovali správanie tých opitých.  Či je toto dobré, alebo zlé je diskutabilné, ale video je rozhodne zábavné a ryba si pivo očividne vychutnáva.

Zdroj: http://www.telegraph.co.uk/news/2016/05/10/watch-awesome-fish-pop-its-head-out-of-the-water-to-drink-mans-b/