Medzi najhoršie letiská v 2016 patrí aj jedno, ktoré Slováci milujú

0
1682
Medzi najhoršie letiská v 2016 patrí aj jedno, ktoré Slováci milujú
5 (100%) 1 vote

Portál sleepingintheairports.net koncom každého roka zverejní zoznam najhorších letísk po celom svete, založený na hodnoteniach cestovateľov. Spravidla sa v ňom umiestňujú letiská na Africkom kontinente a niektoré letiská v Ázii. Tento rok však nastalo veľké prekvapenie a na zozname sa objavilo aj letisko, na ktoré Slováci lietajú takmer každý deň. Európske letiská na tomto zozname figurujú málo kedy, no rok 2016 bol zlomový a objavili sa v ňom až štyri európske letiská (!). Toto sú tie najhoršie letiská v roku 2016:


Tip redakcie: Technologické „hračky“, ktoré pobláznili svet v roku 2016


Najhoršie letiská na svete v roku 2016

40749019 - business woman sitting in airport terminal with suitcase and waiting for departure while using mobile phone. concept of people sharing informations with new technology while traveling.

Cestovatelia hodnotili letiská v nasledovných kategóriách: komfort (zóny odpočinku a podobne), služby, možnosti stravovania, bezpečnosť a rýchlosť pasovej kontroly, služby zákazníkom a čistota.  Toto je zoznam najhorších letísk na svete zoradený od úplne najhoršieho.

  • Medzinárodné letisko Jeddah (JED) v Saudskej Arábii
  • Juba medzinárodné letisko v Južnom Sudáne (JUB)
  • Port Harcout medzinárodné letisko v Nigérii (PHC)
  • Tashkent medzinárodné letisko v Uzbekistane (TAS)
  • Santorini letisko v Grécku (JTR)
  • Chania medzinárodné letisko v Grécku (CHQ)
  • Medzinárodné letisko na Kréte (HER)
  • Medzinárodné letisko v Caracase, Venezuela (CCS)
  • London Luton letisko (LTN)
  • Kathmandu medzinárodné letisko v Nepále (KTM)

Prekvapivo sa v tomto zozname objavili až štyri európske letiská, čo nie je v poriadku. Najväčším prekvapením je však to, že do zoznamu najhorších letísk na svete za rok 2016 sa umiestnilo aj letisko v Londýne (Luton), na ktoré lietajú aj Slováci priamo z Bratislavy. Cestujúci pre portál sleepingintheairports.net povedal: „Fascinuje ma, že čas, ktorý strávite tým, ako sa snažíte dosať von z letiska je oveľa dlhší ako váš samotný let“. Jediné pozitívum na tomto letisku je, že tu máte WiFi zadarmo na 4 hodiny a 24 hodinový prístup k jedlu.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokRusko zníži svoju vojenskú prítomnosť v Sýrii
Ďalší článokNajvyšší most na svete je už sprístupnený
Keď som mal 25, dal som výpoveď aby som sám cestoval po svete. Kancelária nikdy nebola pre mňa. Z cestovateľského blogu Bez Mapy som si spravil zamestnanie na plný úväzok a stal sa digitálnym nomádom. Všetko čo potrebujem k práci je môj laptop, WiFi a hlava plná nápadov. Dlhodobo cestujem po svete a svoje zážitky, rady a tipy ako žiť život na vlastnú päsť zdieľam s tebou na tomto blogu. Pridaj sa ku mne a zahoď svoj strach z nepoznaného.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ