V USA zatkli manažéra Volkswagenu kvôli emisnému škandálu

0
699
V USA zatkli manažéra Volkswagenu kvôli emisnému škandálu
Ohodnoť článok

45849388 - kastrup.copenhagen.denmark  05th october  2015  _german volkswagen auto in denmark

AUTO: V súvislosti s emisnou kauzou zatkli v USA manažéra Volkswagenu

(TASR) – V súvislosti s emisnou kauzou zatkli v týchto dňoch v Spojených štátoch manažéra nemeckej automobilky Volkswagen Olivera Schmidta. Stal sa tak druhým zamestnancom VW zatknutým v USA v rámci aféry známej ako dieselgate, ktorá vypukla pred 1,5 rokom.


Tip redakcie: Severná Kórea odpáli medzikontinentálnu raketu, keď to uzná za vhodné


Zatkli manažéra Volkswagenu

Ako uviedol zdroj, ktorý si neželal byť menovaný, Schmidt bol v minulosti šéfom environmentálnej divízie VW pre oblasť USA a Kanady a bol priamo zodpovedný za to, že vozidlá vyrobené pre tieto trhy spĺňajú všetky normy v oblasti kvality ovzdušia v daných krajinách. Schmidta zatkli počas víkendu na Floride. Je tak prvým manažérom, ale už druhým zamestnancom VW, ktorý bol zatknutý v USA v súvislosti s emisnými podvodmi. Ako prvého zatkli v októbri minulého roka inžiniera Jamesa Roberta Lianga, ktorého obvinili zo sprisahania.

Kauza označovaná ako dieselgate vypukla v septembri 2015, keď americká Agentúra na ochranu životného prostredia (EPA) uviedla, že spoločnosť do vozidiel s naftovým motorom nainštalovala softvér, ktorý počas emisných testov dokázal maskovať skutočné hodnoty oxidov dusíka. Neskôr automobilka priznala, že vo svete jazdí okolo 11 miliónov áut s takýmto softvérom, z toho väčšina v Európe

Čítaj tiež:

Ako natrvalo vymazať profil na Facebooku

Čo sa stane, keď moderátor vysloví v živom vysielaní vetu: „Alexa, objednaj mi domček pre bábiky.“

10 filmov, na ktoré sa môžeme tešiť v roku 2

ZANECHAŤ ODPOVEĎ