Netanjahu čelí obvineniu z korupcie

0
841
Netanjahu čelí obvineniu z korupcie
Ohodnoť článok

19325798 - prague, czech republic - 17.5.2012 - prime minister of israel benjamin netanjahu speaks in czech goverment office

Izraelský premiér čelí obvineniam z nevhodného prijímania darov

(TASR) – Izraelská polícia má k dispozícii nahrávku rozhovoru medzi izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom a podnikateľom, v ktorom hovorili o „vzájomných výhodách“.


Tip redakcie: Čo sa stane, keď moderátor vysloví v živom vysielaní vetu: „Alexa, objednaj mi domček pre bábiky.“


Netanjahu a korupcia

Netanjahu, ktorý čelí opätovným obvineniam z nevhodného prijímania darov, bol prekvapený, keď ho konfrontovali s nahrávkou, uviedol izraelský denník Haarec, odvolávajúc sa na zdroje blízke izraelskému lídrovi. Izraelské médiá priniesli v nedeľu meno podnikateľa z kompromitujúcej nahrávky. Je ním izraelský mediálny magnát, ktorý si údajne nahral Netanjahua ako mu ponúka zabrzdenie konkurenčného obchodu výmenou za priaznivejšiu medializáciu.

Polícia vyšetrovala Netanjahua vo štvrtok večer štyri hodiny, čo bol už jeho druhý výsluch za týždeň. Podnikateľ bol vypočutý tiež. Netanjahu opakovane poprel všetky obvinenia slovami: „nič sa nenájde, pretože nič nie je“.

Predchádzajúce správy boli zamerané na tvrdenia, že Netanjahu prijímal ako verejný činiteľ nevhodné dary od podnikateľov. Údajne prijal oblek a jeho syn dostal výlet do zahraničia. Iné zdroje zas hovoria o tom, že izraelský filmový producent daroval počas niekoľkých rokov Netanjahuovi a jeho žene cigary a šampanské v hodnote tisícov dolárov. Izraelský premiér za producenta v roku 2014 trikrát osobne intervenoval, keď mal problém s vízami. Podľa mediálnych správ generálny prokurátor Avichaj Mandelblit nariadil vyšetrovania Netanjahua.

Čítaj tiež:

Ako natrvalo vymazať profil na Facebooku

Čo sa stane, keď moderátor vysloví v živom vysielaní vetu: „Alexa, objednaj mi domček pre bábiky.“

10 filmov, na ktoré sa môžeme tešiť v roku 2017

ZANECHAŤ ODPOVEĎ