Ženy počas plodných dní voňajú mužom lepšie

0
1310

Ak nás zoznamky niečo naučili, je to, že vybrať si niekoho s kým chcete stráviť život je rovnako rýchle ako posunutie prstom doľava, kedy sa rozhodujeme len na základe výzoru. Podľa novej štúdie nás však rovnako môže ovplyvňovať aj vôňa človeka, hlavne v prípade mužov.

Namiesto toho, aby ste hľadali niekoho s príjemným parfumom alebo sprchovým gélom, ukázalo sa, že ženy voňajú najkrajšie počas určitého obdobia v mesiaci.

Podľa výskumu zverejneného v časopise Proceedings of the Royal Society B, sú ženy skutočne najatraktívnejšie pre mužov, keď majú plodné dni, kvôli špeciálnemu pachu, ktorý telo počas tohto obdobia uvoľňuje.

V štúdii zahŕňajúcej 28 žien a 57 mužov výskumníci identifikovali vôňu spojenú s hormónom estradiol, ktorý vrcholí, keď ženy ovulujú, ako zdroj atraktívnosti.

Ženy, ktoré sa zúčastnili, museli dodržiavať prísnu diétu, aby nezasahovali do výsledkov.

V čase štúdie, bolá každá žena v najplodnejšom štádiu menštruačného cyklu a boli požiadané aby spali s bavlneným vankúšom pod pazuchami.

Vankúše boli následne umiestnené do mrazničky a neskôr rozmrazené (aby ich muži mohli ovoňať) a rozdané mužským účastníkom, ktorý museli ohodnotiť každú vôňu z hľadiska atraktívnosti, čo robili bez toho, aby videli ako žena vyzerá.

Vedci porovnali výsledky so vzorkami slín odobratými od žien, čo odhalilo, že čím vyššia je hladina estradiolu a tým nižšia je hladina progesterónu, tým atraktívnejšie sú vône žien pre mužov.

Tento pomer naznačuje vrchol plodnosti, čo môže podvedome pôsobiť na mužov, ktorí danú ženu vidia ako potenciálnu matku detí.

Výsledky poskytujú dôkaz, že ľudia na vyjadrenie svojho reprodukčného potenciálu používajú chemické signály.

Existuje niekoľko ďalších štúdií, ktoré tieto výsledky potvrdzujú.

Čítajte tiež:

Pravda o pôsobení stresu na plodnosť

Trend očných tieňov, ktorý uvidíte všade

Matthew McConaughey a Anne Hathaway v napinavom trileri SERENITY: Ticho pred burkou

ZANECHAŤ ODPOVEĎ